3 atpigusios „Fintech” akcijos. Ar verta į jas investuoti?

„Fintech” akcijoms šie metai buvo nelaimingi. Pažvelkite į Global X FinTech ETF (FINX) metinius rezultatus. Jo vertė sumažėjo 50 %, palyginti su 17 % S&P 500 nuosmukiu. Geroji pusė šiuo atveju yra ta, kad yra daug pigių fintech akcijų, turinčių puikų potencialą, kurias investuotojai gali įsigyti su nuolaida prieš kitą sektoriaus bulių bumą.

Kada tie buliai prasidės, galima tik spėlioti. Tačiau „fintech” akcijos atgijo po to, kai lapkričio 3 d. „PayPal” (PYPL) paskelbė geresnius nei tikėtasi trečiojo ketvirčio rezultatus, rodančius, kad šis sektorius vis dar gyvybingas ir auga. Be to, pastarosiomis savaitėmis, atrodo, kad investuotojų apetitas rizikai vėl atsigauna, todėl jie linksta prie technologijų ir augimo akcijų.

Ar ši tendencija išliks, dar neaišku. Tačiau negalima paneigti, kad investuotojai šiuo metu turi galimybę įsigyti žemiau aprašytų trijų, atpigusių ir aukštos kokybės „fintech” akcijų.

Paysafe (PSFE)

Paysafe (PSFE) – mokėjimų apdorojimo bendrovė, prekiaujama už labai mažą kainą – 0,8 karto didesnę nei slenkančios pajamos. Taip yra nepaisant to, kad analitikai tikisi, jog bendrovės pardavimai šiais metais išliks nepakitę, o kitais metais šiek tiek padidės. Be to, prognozuojama, kad 2023 m. Paysafe gaus nedidelį pelną.

Lapkričio 10 d. bendrovė pateikė geresnius nei tikėtasi III ketvirčio rezultatus ir IV ketvirčio prognozę, kuri padarė įspūdį Volstritui. Trečiąjį ketvirtį bendra mokėjimų apimtis, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 5 % ir sudarė 32,5 mlrd. JAV dolerių.

Bendrovė yra gerai pasirengusi pasinaudoti sparčiai populiarėjančiais skaitmeniniais lošimais. Dvi populiariausios internetinių lošimų bendrovės DraftKings (DKNG) ir Flutter Entertainment (PDYPY) jau naudoja Paysafe klientų mokėjimams apdoroti.

Be to, manoma, kad tai, jog bendrovė generaliniu direktoriumi pasirinko Bruce’ą Lowthersą, teikia vilčių. Lowthersas yra ėjęs vadovaujančias pareigas daugelyje fintech bendrovių. Prieš gegužę pradėdamas vadovauti „Paysafe”, jis buvo „Fidelity National Information Services” (FIS), kurios rinkos kapitalizacija viršija 36 mlrd. JAV dolerių, prezidentas. Būdamas juo, Lowthersas „buvo įvertintas už tai, kad paspartino naujoviškų produktų ir paslaugų pateikimą rinkai, padidino kryžminio pardavimo galimybes ir sustiprino bendrą klientų patirtį”, teigia „Paysafe”.

Nuo metų pradžios akcijos atpigo daugiau nei 60%. Tačiau per pastarąjį mėnesį jos pabrango 11%, o nuo lapkričio 10 d., kai bendrovė paskelbė apie pelną, beveik 30%.

PayPal (PYPL)

Kaip minėjome, lapkričio 3 d. „PayPal” (PYPL) paskelbė geresnius, nei tikėtasi, trečiojo ketvirčio rezultatus. Konkrečiai, pajamos per metus padidėjo 11 % ir sudarė 6,85 mlrd. JAV dolerių, t. y. 30 mln. dolerių viršijo vidutinį analitikų vertinimą. Tuo tarpu patikslintas pelnas vienai akcijai sudarė 1,08 JAV dolerio, t. y. buvo mažesnis nei per tą patį laikotarpį pernai, tačiau geresnis nei 96 centai, kurių tikėjosi analitikai.

Paskelbus pranešimą, akcijos iš pradžių buvo išparduotos, nes kompanijos IV ketvirčio pajamų prognozė nuvylė Volstritą. Tačiau PYPL akcijos greitai atsigavo ir šiuo metu jų vertė yra 11 % didesnė nei prieš pateikiant pelno ataskaitą.

Galbūt investuotojus nudžiugino tai, kad bendrovė III ketvirtį pridėjo beveik 3 mln. naujų aktyvių paskyrų, arba tai, kad bendra mokėjimų apimtis, neįskaitant valiutų svyravimų, per metus šoktelėjo 15 %.

Be to, bendrovės aljansas su aktyviu investuotoju „Elliott Management” yra palankus PayPal akcijoms augti ilguoju laikotarpiu. Taip yra todėl, kad Elliott greičiausiai privers PayPal sumažinti sąnaudas ir grąžinti daugiau kapitalo investuotojams.

Nuo metų pradžios akcijos smuko daugiau nei perpus – apie 55 %, o jų išankstinis kainos ir pelno santykis dabar yra tik 18. Atsižvelgiant į gana geras bendrovės augimo perspektyvas (tikimasi, kad šiais ir kitais metais pajamos padidės maždaug 9 %) ir įspūdingą pelningumą (praėjusiais metais grynosios pajamos sudarė 4,17 mlrd. JAV dolerių), tai patrauklus vertinimo rodiklis. Tiesą sakant, yra labai daug analitikų manančių, kad „PayPal” yra gerokai nuvertinta.

SS&C Technologies (SSNC)

SS&C Technologies (SSNC) teigia, kad yra didžiausia pasaulyje rizikos draudimo fondų ir privataus kapitalo administratorė, taip pat didžiausia savitarpio fondų pervedimo agentūra.

Spalio 27 d. bendrovė pranešė, kad III ketvirčio pajamos, neįskaitant valiutų kursų svyravimų, per metus padidėjo 7,5 % ir sudarė 1,3 mlrd. JAV dolerių. Nors SS&C maržos eilutė sumažėjo dėl didelės infliacijos ir toli gražu ne idealios investicinės aplinkos, bendrovės patikslintas pelnas siekė 1,15 JAV dolerio už akciją. Tuo tarpu įmonės grynieji pinigai iš pagrindinės veiklos siekė 317,1 mln. dolerių, o veiklos pajamos sudarė 304,2 mln. dolerių.

Kadangi recesijos baimė mažėja, tikėtina, kad SS&C pasiūlymų paklausa padidės.

Po 36 % nuosmukio nuo metų pradžios SSNC akcijų išankstinis kainos ir pelno santykis yra tik 10, todėl tai yra viena iš geriausių atpigusių fintech akcijų, į kurias galima pradėti investuoti.

Primename, kad šis straipsnis nėra finansinis patarimas ar pasiūlymas ir visi sprendimai turi būti priimami asmeniškai arba pasitarus su finansų konsultantu.

Susiję straipsniai

Naujienos