3 JAV akcijos, kurias Bidenas ketina paskandinti

JAV darbo departamentas neseniai pasiūlė svarbų taisyklių pakeitimą, kuris gali pakenkti kai kurioms įmonėms. Šis atnaujinimas apsunkintų darbdavių galimybes traktuoti savo darbuotojus kaip individualiai dirbančius. Daugeliu atvejų įmonės bus priverstos kai kuriuos savo darbuotojus priskirti darbuotojų kategorijai.

Šis taisyklių pakeitimas turi priežastį. J. Bideno administracija mano, kad daugelis įmonių vengė išmokų, kurios paprastai suteikiamos darbuotojams (ir kai kurių išmokų, kurias teisiškai turi teisę gauti darbuotojai), tiesiog vadindamos visą darbo dieną dirbančius darbuotojus „individualiai dirbančiais darbuotojais”. Įmonės teigia, kad tokio tipo darbuotojams darbo grafikų lankstumas ir kiti privalumai kompensuoja jiems negaunamas išmokas.

Akivaizdu, kad bent trys JAV akcijos gali dar labiau prarasti savo vertę. Taip yra todėl, kad naujosios taisyklės greičiausiai neigiamai paveiks šių bendrovių finansus.

Investuojantiems JAV akcijose ir turintiems šių įmonių akcijų, pats laikas apsispręsti kaip elgtis toliau, nes taisyklių pakeitimai greičiausiai įsigalios kitais metais.

Talkspace (TALK)

Virtualios psichikos sveikatos paslaugų teikėja Talkspace (TALK) yra viena iš bendrovių, apie kurią daugelis iš pradžių negalvojo, kad ji gali atsidurti taisyklių pakeitimo taikiklyje.

Tačiau, kaip ir daugelis sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, „Talkspace” labai priklauso nuo samdomos darbo jėgos. Artėjantys darbo įstatymų pakeitimai gali būti paskutinis dalykas, kurio norėtų TALK akcijų savininkai. Taip yra todėl, kad ši bendrovė jau dabar degina daug grynųjų pinigų, palyginti su jos pajamomis. Dėl to ši pandemijos numylėtinė pastaruoju metu smuktelėjo į „centinės” JAV akcijos statusą.

Talkspace vertė JAV akcijose
TALK akcijų vertė | Google Finance duomenys

Susijungusi su SPAC, „Talkspace” ankstesnio burbulo metu pritraukė 250 milijonų JAV dolerių, tačiau jos vertinimas sumažėjo daugiau nei 90 %. Dabar TALK akcijomis prekiaujama po mažiau nei 1 JAV dolerį už akciją, todėl kyla grėsmė, kad jos bus išbrauktos iš biržos sąrašų. Tikėtina, kad artimiausiu metu bus atliktas atvirkštinis akcijų padalijimas.

Atsižvelgdami į prastėjančius bendrovės pagrindinius rodiklius ir dėl to kylančią riziką, susijusią su TALK akcijomis, manome, kad šiuo metu niekas neturėtų svarstyti galimybės jas pirkti ar laikyti, nes dėl siūlomo taisyklių pakeitimo „Talkspace” yra viena iš tų akcijų, kurių verta vengti.

Uber (UBER)

Be abejo, „Uber” (UBER) yra viena iš bendrovių, kurioms būsimas darbo taisyklių pakeitimas turės didžiausią poveikį.

Iš tiesų „Uber”, turint omenyje tūkstančius darbuotojų daugelyje pasaulio šalių, kurių dauguma yra individualiai dirbantys, yra bene viena žinomiausių JAV akcijų.

Šis modelis leido „Uber” sparčiai augti. Akivaizdu, kad „Uber” sėkmę padėjo pasiekti gebėjimas savo vairuotojus laikyti individualiai dirbančiais.

Ši pavėžėjimo paslaugų milžinė turi didelę įtaką šiame sektoriuje, todėl tikėtina, kad pakeitus taisyklę jos veiklos sąnaudos šoktels. Taip yra todėl, kad „Uber” modelyje naudojama „panaudotos valandos”, o ne tradicinių darbo valandų sąvoka. Įmonė teigia, kad jos vidutinės vairuotojo pajamos už panaudotą valandą padidėjo.

UBER vertė JAV akcijose
UBER akcijų vertė | Google Finance duomenys

Tačiau tai, kad vairuotojai negauna pagrindinių lengvatų, nepatinka Bideno administracijai. Taigi, tikėtina, kad įsigaliojus šiam pakeitimui „Uber” sąnaudų struktūra reikšmingai pasikeis.

Atsižvelgiant į „Uber” dydį, tikėtina, kad bendrovės lobistinės pastangos ateityje bus intensyvesnės. Bendrovė jau pareiškė, kad griežtai prieštarauja taisyklių pakeitimui. Investuotojai turi atsižvelgti į riziką, kurią naujoji taisyklė kelia UBER akcijoms.

Lyft Inc (LYFT)

Kita pirmaujanti pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Lyft” (LYFT) dėl taisyklių pakeitimo taip pat atsidūrė už patariamojo aštuoneto. Todėl „Lyft”, atrodo, pereina į puolimą ir bando sutelkti dėmesį į jai palankius teisės aktus. Tiesą sakant, sunku nesižavėti šia įmone, kuri daro viską, kad įgytų konkurencinį pranašumą ir išlaikytų savo vertę JAV akcijose.

Įmonė remia „Prop 30” Kalifornijoje. Šiuo pasiūlymu siekiama mažinti oro taršą didinant mokesčius asmenims, uždirbantiems daugiau nei 2 mln. dolerių, ir naudojant lėšas tolesniam elektromobilių nuosavybės skatinimui bei daugiau elektromobilių įkroviklių diegimui. Taigi, šis pasiūlymas tikrai nėra toks prieštaringas ir juo siekiama daugelio Kalifornijos gubernatoriaus Gavino Newsomo administracijos tikslų.

LYFT vertė JAV akcijose
LYFT akcijų vertė | Google Finance duomenys

Priėmus šį pasiūlymą, „Lyft” galėtų gauti naudos, nes EV kreditai ir daugiau įkrovimo stotelių galėtų paskatinti daugiau vairuotojų dirbti bendrovėje. Taigi, bendrovės pastangas sustiprinti savo pozicijas Kalifornijos rinkoje tikrai galima vertinti teigiamai. Tačiau tai tik viena iš „gerųjų” įmonės naujienų, o Bideno pasiūlytas naujas individualiai dirbančiųjų taisyklių perrašymas ilgainiui gali turėti didesnį poveikį bendrovei ir jos vertei JAV akcijose.

Taigi, tiems, kurie nori išvengti įmonių, turinčių pernelyg didelį poveikį būsimai taisyklei, „Lyft” yra viena iš įmonių, kurios šiuo metu yra labiausiai su tuo susijusios.

Susiję straipsniai

Naujienos