„Alibaba”, „Baidu” ir kiti Kinijos tech gigantai vakar augo

Kinijos technologijų lyderiai, tokie kaip „Alibaba” (BABA), „JD.com” (JD) ir „Baidu” (BIDU) pasuko į šiaurę ir užbaigė savaitę su nemažu prieaugiu, nes JAV auditoriai baigė pirmąjį Kinijos bendrovių patikrinimų etapą anksčiau, nei buvo tikėtasi.

Patikrinimai buvo naujų JAV taisyklių, pagal kurias tam tikros užsienio bendrovės, kurių akcijos kotiruojamos Jungtinėse Amerikos Valstijose, turi pateikti savo buhalterinę apskaitą Amerikos auditoriams arba rizikuoja būti išbrauktos iš JAV akcijų rinkų, dalis.

Buvo teigiama, kad auditoriai, dirbantys JAV Viešųjų įmonių apskaitos priežiūros valdyboje (PCAOB), patikrinimus baigė anksčiau ir iš Honkongo išvyks galbūt iki savaitgalio pabaigos.

Alibaba akcijų vertė
BABA akcijų vertė per paskutinius 6 mėn | Google Finance duomenys

Kelios Kinijos bendrovės, įskaitant prekybos gigantę „Alibaba” (BABA), buvo įtrauktos į sąrašą, kuriame pagal Užsienio bendrovių atskaitomybės įstatymą (angl. Holding Foreign Companies Accountable Act, HFCAA) numatyta, kad jos gali būti išbrauktos iš JAV biržų prekybos sąrašo.

Prekybai įsibėgėjus, „Alibaba” (BABA) akcijos pabrango daugiau kaip 5 %, „Baidu” (BIDU) – beveik 8 %, „JD.com” (JD) – beveik 9 %, „Tencent Holdings” (TCEHY) – daugiau kaip 6 %, o „NetEase” (NTES) – daugiau kaip 5 %.

Baidu akcijų vertė
BIDU akcijų vertė per paskutinius 6 mėn | Google Finance duomenys

KraneShares CSI China Internet ETF (KWEB) taip pat pasistūmėjo į priekį ir padidėjo beveik 7 %.

Prie entuziazmo prisidėjo augančios nuotaikos, kurias sukėlė ankstesni pranešimai, kad Kinijos valdžia gali būti arti to, kad sušvelnins kai kuriuos su Covid susijusius šalies apribojimus.

Susiję straipsniai

Naujienos