„Amazon” akcijos smuko daugiau nei 20%

Ketvirtadienio pratęstoje sesijoje „Amazon” (AMZN) akcijos prarado šimtus milijardų rinkos vertės po to, kai pateikė ne itin optimistišką ketvirtojo ketvirčio prognozę.

Sietle įsikūrusi technologijų milžinė paskelbė nevienareikšmiškus trečiojo ketvirčio rezultatus: grynieji pardavimai siekė 127,1 milijardų JAV dolerių, o pelnas vienai akcijai – 0,28 JAV dolerio.

Volstritas tikėjosi, kad Andy Jassy vadovaujama milžinė paskelbs 0,21 JAV dolerio pelno vienai akcijai ir 127,47 mlrd. dolerių ketvirčio pajamų. Per pirmuosius devynis 2022 metų mėnesius bendrovė patyrė 3 mlrd. dolerių nuostolį, palyginti su 19,04 mlrd. dolerių grynųjų pajamų, užfiksuotų ankstesnių metų laikotarpiu.

Trečiąjį ketvirtį veiklos pajamos sumažėjo iki 2,5 mlrd. dolerių, palyginti su 4,9 mlrd. dolerių 2021 m. trečiąjį ketvirtį, dėl veiklos nuostolių tiek Šiaurės Amerikos, tiek tarptautiniuose segmentuose, kurie nusvėrė 5,4 mlrd. dolerių pajamų iš AWS (Amazon Web Services).

Pranešime apie pajamas priduriama, kad į trečiojo ketvirčio grynąsias pajamas įtrauktas 1,1 milijardo JAV dolerių ikimokestinis vertinimo pelnas iš bendrovės investicijų į „Rivian Automotive” (RIVN).

„Mus taip pat džiugina nuolatinė pažanga, kurią darome mažindami sąnaudas savo parduotuvių vykdymo tinkle, ir turime iniciatyvų, kurias metodiškai įgyvendiname ir kurios, mūsų manymu, padės užtikrinti tvirtesnę verslo sąnaudų struktūrą ateityje”, – komentavo generalinis direktorius Andy Jassy.

„Akivaizdu, kad makroekonominėje aplinkoje daug kas vyksta, ir mes subalansuosime savo investicijas, kad jos būtų efektyvesnės, nesumažindami mūsų pagrindinių ilgalaikių strateginių sumanymų.” – tęsė vadovas

Vis dėlto, panašu, kad konservatyvi bendrovės perspektyva po kelių valandų sutrikdė rinką. Amazon (AMZN) teigė, kad tikisi gauti 140-148 mlrd. dolerių pajamų, t. y. gerokai mažiau nei 155,37 mlrd. dolerių konsensuso įvertis. Be to, tikimasi, kad veiklos pajamos bus nuo 0 iki 4 mlrd.

Ketvirtadienį po prekybos valandų Amazon (AMZN) akcijos atpigo 20,47 %.

Per užsitęsusią sesiją kelios kitos e. prekybos akcijos smuko kartu su sektoriaus lydere. Tarp smukusių akcijų buvo Wayfair (W) -7,07 %, Etsy (ETSY) -6,85 %, eBay (EBAY) -4,64 %, Chewy (CHWY) -3,77 % ir Farfetch (FTCH) -3,15 %.

Susiję straipsniai

Naujienos