„Apple”, „Alphabet”, „Amazon”, „Tesla”, „Microsoft” ir „Meta” prarado 260 mlrd. dolerių

Nerimas dėl „Apple” produktų ir paslaugų paklausos sukėlė nemalonią dieną „Big Tech” kompanijai Volstrito gatvėje.

Raudona – tokia spalva rugsėjo 29 d. vyravo „Mega Tech” akcijų ekranuose Volstrito gatvėje.

Kur tik investuotojai pažvelgdavo, visur buvo negražu, nes nerimas dėl įvairių technologijų bendrovėms kylančių iššūkių tik didėjo.

Investuotojai įsitikinę, kad ekonomikos sulėtėjimas ir tikėtina recesija ypač neigiamai paveiks „Big Tech” pajamas. Vartotojai turėtų mažinti savo išlaidas ir atsisakyti pirkinių, kurie laikomi nereikalingais, pavyzdžiui, atnaujinti naują telefoną ar įsigyti naujausią technologinį įtaisą.

Įmonės mažina savo rinkodaros biudžetus. Iš esmės tiek namų ūkiams, tiek įmonėms šiuo metu baigėsi išlaidavimo laikotarpis, o tai turės įtakos „Big Tech”, kuri linkusi klestėti augimo laikotarpiu.

„Apple” per 24 valandas prarado 119 mlrd.

Šį vaizdą patvirtino itin neigiamą ataskaitą apie „Apple” (AAPL) pateikę „Bank of America” analitikai, kurie sumažino savo reitingą. Dabar „Apple” reitingas yra neutralus, palyginti su ankstesniu „pirkti”, ir sakė, kad jų tikslinė „Apple” kaina dabar yra 160 USD, palyginti su 185 USD.

Šie Bank of America analitikai pridūrė, kad dabar per ateinančius metus jie numato „silpnesnę vartotojų paklausą” ir įspėja, kad yra daug makroekonominių iššūkių. Dolerio kursas pastarosiomis savaitėmis gerokai pakilo daugelio pagrindinių valiutų, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos svaro sterlingų ir euro, atžvilgiu, todėl turėtų sumažėti „Apple” pajamos, gaunamos tarptautinėse rinkose, kai jos bus perskaičiuotos į dolerius.

Jie pridūrė, kad „Apple” paslaugų – „Store”, „Health” ir t. t. – paklausa jau sulėtėjo, o netrukus greičiausiai sumažės ir produktų paklausa.

Šį pesimizmą atspindėjo beveik 5 % sumažėjusios Apple akcijos. Taigi vertingiausia pasaulyje bendrovė per vieną sesiją prarado daugiau kaip 119 mlrd. dolerių rinkos kapitalizacijos.

Atsargumas aplink Apple atsirado todėl, kad iPhone gamintojas ką tik pristatė iPhone 14. Ar šio išmaniojo telefono pardavimai bus tokie pat sėkmingi kaip ankstesnių versijų? Panašu, kad investuotojai tuo abejoja, nes vėjai jam nėra palankūs.

Naujasis Apple Iphone 14 mobilusis telefonas
Apple Iphone 14 telefonas. Nuotrauka Victor SerbanUnsplash

Nuo sausio mėnesio „Apple” akcijos prarado 19,4 %. Apple paskui save nusitempė ir likusias „Big Tech” bendroves.

Meta išstumta iš dešimtuko

Microsoft (MSFT) akcijos atpigo 1,48 %, todėl jų rinkos vertė sumažėjo 26,7 mlrd. dolerių. Alphabet (GOOGL) , Google patronuojančiosios bendrovės, akcijų vertė sumažėjo 2,63 %, o tai reiškia 4,41 mlrd. dolerių mažesnę rinkos kapitalizaciją. Elektroninės prekybos milžinė Amazon (AMZN) prarado 2,72 %, t. y. 32,7 mlrd. dolerių mažesnę rinkos vertę nei praėjusią dieną. Tuo tarpu elektromobilių gamintojos Tesla (TSLA) akcijos atpigo 6,8 %, o tai reiškia 61,35 mlrd. dolerių mažesnę rinkos vertę, o socialinės žiniasklaidos milžinė Meta Platforms (META) prarado 3. 67 %, t. y. neteko 14,1 mlrd. dolerių rinkos kapitalizacijos.

Iš viso per vieną sesiją „Mega Tech” prarado daugiau kaip 258 mlrd. dolerių rinkos vertės.

Technologijų bendrovių sunkumai akivaizdžiai daro įtaką Nasdaq 100 – finansiniam indeksui, kuriame jos dominuoja. Rugsėjo 29 d. Nasdaq 100 indeksas prarado 2,8 %. Nuo gruodžio 31 d. jo vertė sumažėjo 31 %.

Technologijų sektoriaus perspektyvos turėtų išlikti pilkos, nes Federalinis rezervų bankas planuoja toliau didinti palūkanų normas, siekdamas kovoti su infliacija, kuri yra didžiausia per 40 metų. Ekspertai įspėja, kad tokia agresyvi pinigų politika gali sukelti vadinamąjį kietąjį ekonomikos nusileidimą, kitaip tariant, recesiją.

Susiję straipsniai

Naujienos