ASOS derasi su skolintojais dėl 350 mln. paskolos sąlygų pakeitimo

Didžiosios Britanijos internetinė drabužių mažmenininkė ASOS derasi su skolintojais dėl 350 mln. svarų sterlingų skolinimosi priemonės sąlygų pakeitimo.

„ASOS patvirtina, kad ji yra baigiamajame etape, siekdama susitarti dėl būsimų finansinių sąlygų pakeitimo savo atnaujinamojo kredito priemonėje, kurios terminas baigiasi 2024 m. liepos mėn.”, – sakoma bendrovės pareiškime.

Mažmeninės prekybos įmonė teigė, kad šis žingsnis suteiks jai gerokai daugiau finansinio lankstumo, atsižvelgiant į neaiškias ekonomines aplinkybes.

Britų bendrovė išlaiko stiprią likvidumo poziciją, todėl dabartinėmis sąlygomis tai yra apdairus žingsnis”, – teigė ji.

Pareiškimas paskelbtas po to, kai „Sky News” pranešė, kad ASOS neseniai kreipėsi į savo skolintojus, įskaitant „Barclays”, HSBC ir „Lloyds Banking Group”, dėl skolinimosi sutarčių pakeitimo.

„Sky News” tap pat teigė, kad skolintojai kreipėsi į „AlixPartners” ir advokatų kontorą „Clifford Chance”, kad jos juos konsultuotų dėl „besiklostančios situacijos”.

Per paskutinius 5 metus ASOS akcijos nukrito 90%
ASOS akcijų vertė per paskutinius 5 metus

Bendrovė, parduodanti drabužius dvidešimtmečiams, greitai tapo pandemijos lydere, nes užsidarę vartotojai apsipirkinėjo internetu, tačiau, žmonėms grįžus į parduotuves, ji susidūrė su sunkumais, o jos akcijos šiemet smuko net 78 %.

Ji teigė, kad rugpjūčio mėnesio trūkumas atspindi didėjančio infliacinio spaudimo poveikį vartotojams ir lėtą rudens/žiemos apsipirkimo pradžią.

Bendrovė taip pat prognozavo, kad grynoji visų metų skola bus apie 150 mln. svarų sterlingų, t. y. didesnė nei ankstesnėse prognozėse.

Sky News pranešime taip pat teigiama, kad bent vienas didelis prekinio kredito draudikas, kuris draudžia ASOS tiekėjus tuo atveju, jei su jais nebūtų atsiskaityta, esą nusprendė sumažinti savo draudimo vertę.

„Tai įvyko rugpjūčio pabaigoje ir jokio neigiamo poveikio prekybos santykiams su mūsų tiekėjais nepadarė”, – atsakyme teigė įmonės atstovas.

Trečiadienį ASOS skelbs visų metų rezultatus.

Susiję straipsniai

Naujienos