Pasauliniai „BioNTech” mRNA užmojai – nuo Afrikos iki Australijos ir toliau

Po didžiulės COVID-19 sėkmės su „Pfizer”, „BioNTech” ambicijos plėsti mRNA po pasaulį įgauna formą. Naujausias bendrovės žingsnis – strateginė partnerystė Australijoje.

Penktadienį Vokietijos biotechnologijų bendrovė pristatė susitarimą su Australijos Viktorijos valstija dėl naujo mRNA mokslinių tyrimų ir inovacijų centro, kuris padės tirti naujus vaistus „nuo atradimo iki pateikimo”, įkūrimo. Be to, „BioNTech” Melburne įrengs vieną iš savo mobiliųjų gamybos įrenginių „BioNTainer”, skirtų klinikinei mRNA produktų ir kandidatų gamybai, sakoma bendrovės pranešime.

Modulinės „BioNTainer” gamyklos, įrengtos jūriniuose konteineriuose, yra pritaikytos gaminti vakcinas nuo pradžios iki pabaigos. Be Australijos, bendrovė neseniai pristatė planus pradėti vakcinų gamybos iniciatyvą ir Afrikoje.

mRNA vakcina
mRNA vakcina nuo Covid-19. Foto Spencer DavisUnsplash

Tačiau tai dar ne viskas: Ateityje biotechnologijų įmonė teigia planuojanti toliau stiprinti Australijos klinikinę plėtrą, taip pat svarstys, ar išbandyti kai kurias savo klinikines vėžio perspektyvas ir šioje šalyje. Tarp šių pretendentų galėtų būti bendrovės CAR-T ląstelių terapija BNT211 ir du vidutinės stadijos kandidatai.

Aljanso tikslas – sutelkti dėmesį į potencialias mRNA pagrindu sukurtas vakcinas ir gydymo būdus, siekiant, kad akademiniai moksliniai tyrimai taptų klinikinio vystymo dalimi. Perspektyvias kandidatūras gamybos srityje padės įgyvendinti Melburne esanti bendrovės „BioNTainer” įranga.

Tuo tarpu šią vasarą „BioNTech” pradėjo vykdyti savo pažadą Afrikos žemyne sukurti kompleksinį mRNA vakcinų gamybos tinklą.

Birželio mėn. generalinis direktorius Uğur Şahin, trijų Afrikos valstybių prezidentai, aukšti asmenys iš Europos ir kiti dalyvavo prabangioje ceremonijoje, kurios metu buvo padėtas pradinis taškas Kigalyje (Ruanda) esančioje aikštelėje, kurioje ketinama pradėti gamybą.

Bendrovė „BioNTech” taip pat planuoja pastatyti panašius „BioNTainer” įrenginius Senegale ir Pietų Afrikoje. Pirmąjį iš dviejų „BioNTainer” įrenginių, skirtų Ruandai, ji ketina išsiųsti iki metų pabaigos. Iki 2024 m. šiose gamyklose turėtų dirbti 100 darbuotojų.

Atskiru sandoriu „Pfizer” ir „BioNTech” į savo gamybos tinklą įtraukė Pietų Afrikos įmonę „Biovac”, kuri neseniai pagamino pirmąją mRNA švirkšto „Comirnaty” partiją.

Praėjusio mėnesio pradžioje „Biovac” savo gamykloje Keiptaune baigė gaminti pirmąsias dozes, pranešė „Bloomberg”. Vėlesnes „Biovac” dozes planuojama pardavinėti komerciniais tikslais nuo 2023 m.

Kitur „BioNTech” pernai atskleidė planus steigti parduotuvę Azijoje, iškeldama savo pirmojo regioninio centro Singapūre vėliavą. Kartu su būstinės planais „BioNTech” planuoja ten įsteigti visiškai integruotą mRNA gamybą.

Susiję straipsniai

Naujienos