Buvęs „Wall Street” vadovas: Bitcoin kaina gali nukristi žemiau 15 tūkst. JAV dolerių

Kriptovaliutų analitikas ir buvęs „JP Morgan” vadovas Tone’as Vaysas naujausioje strateginėje sesijoje teigė, kad gali būti, jog per ateinančias dvi savaites didžiausia pasaulyje kriptovaliuta netrukus įžengs į kapituliacijos etapą.

Po to, kai JAV federalinis reversas dar 75 baziniais punktais padidino palūkanų normą ir įspėjo apie tolesnį didinimą būsimame posėdyje, kriptovaliutų rinka praėjusią savaitę plačiai pasivažinėjo – iš pradžių visoje rinkoje vyko ralis, o paskui vėl krito žemyn.

Bitcoin atsidūrė ties trijų mėnesių minimumu – 18 000 JAV dolerių, o savaitės pradžioje atšoko iki 19 000 JAV dolerių, remiantis CoinMarketCap duomenimis.

Nors šią savaitę rinkoje įsivyravo tam tikra ramybė, bitkoino kainos prognozė išlieka miglota. Kriptovaliutų rinką užplūdo įvairios nuomonės. Keli kriptovaliutų analitikai įspėjo, kad „Bitcoin” gali būti pasirengusi toliau kristi.

Krentanti bitkoino kaina

Kriptovaliutų analitikas, buvęs „JP Morgan” vadovas Tonas Vaysas naujausioje strateginėje sesijoje sakė, kad gali būti, jog pagrindinė pasaulio kriptovaliuta per artimiausias dvi savaites įžengs į kapituliacijos etapą.

Kitaip tariant, Vaysas tikėjosi dramatiško pardavimo spaudimo padidėjimo rinkoje, kurioje dominuoja meškos. Aiškindamas savo raginimą, analitikas atkreipė dėmesį į bitkoino keturių dienų grafiką, siūlydamas palaikyti trumpąsias pozicijas.

Prekyba Bitcoin

Vaysas prognozavo, kad bitkoinas gali smukti dar labiau – iki 15 000 JAV dolerių minimumo. Kita vertus, neišvengiama Bitcoin kapituliacija greičiausiai yra sidabrinis bulių bėgimo atspalvis.

„Manau, kad eisime į antrą iš eilės MRI pirkimą, o tada visos žvaigždės ir mėnulis susilygins… Mes jau turime mėnesinį Bitcoin MRI pirkimą. Kitą mėnesį turėsime mėnesinį MRI pirkimą akcijų rinkoje… Savaitinis MRI pirkimas neįvyks po trijų savaičių, taigi ir tai susilygins. Taigi kažkur spalio pradžioje turėtume suderinti viską… Jei Bitkoinas nukris iki 14 000, 15 000 JAV dolerių, viskas bus suderinta su MRI, kad būtų puiki pirkimo galimybė.”

Spaudos metu bitkoinu prekiaujama 19 000 JAV dolerių kainų zonoje, tačiau, priešingai nei prognozuoja Vaysas, daugelis investuotojų tikisi nedidelio bitkoino atsigavimo. Atsižvelgiant į „Bitcoin” perspektyvas, tikimasi, kad kitas tikslas bus 20 000 JAV dolerių riba.

Laukinė rinka

Nepastovumas išlieka, o „Bitcoin” stengiasi ištrūkti iš meškų rinkos. Po dar vieno palūkanų normos padidinimo, kuris iš tiesų pateisino investuotojų lūkesčius, Bitcoin, SNP, NASDAQ ir Dow Jones sukėlė didelį savaitinį kritimą, išmušdamas iš vėžių prekiautojus ir investuotojus.

Pagrindinis veiksnys, prisidėjęs prie raudonosios bangos, yra FED 2023 m. planas, kuriame išdėstyti visi FOMC numatyti palūkanų normų pakėlimai. Po FED posėdžių tikriausiai bus toliau didinamos palūkanų normos, kurios kitais metais turėtų pasiekti aukščiausią lygį nuo 4,25 iki 5 %.

Tačiau šie skaičiai viršija prieš posėdžius buvusius lūkesčius, kad bus 4-4,75-4,75 %. Be to, dauguma komiteto narių tikisi, kad 2023 m. palūkanų normos bus didinamos tendencingai, t. y. dar vienas didelis nukrypimas nuo rinkos lūkesčių.

Įrodyta koreliacija tarp technologijų akcijų ir bitkoino vertės. Drastiškai sumažėjus technologijų akcijų vertei, Bitkoinas patirs devalvaciją, naujame vaizdo įraše sakė kriptovaliutų analitikas Nicholas Mertenas.

Intensyvus spaudimas dėl nuolatinio palūkanų normos didinimo nustūmė Bitkoiną žemiau 20 000 JAV dolerių, naujausiame „Glassnode” naujienlaiškyje teigė Janas Happelis ir Yannas Allemannas.

Pasak „Glassnode” įkūrėjų, FED pastangos pažaboti infliaciją trukdo kriptovaliutų augimui. Šis veiksnys, kartu su meškų impulsu, lemia didesnį skausmą bitkoinui.

Santiment duomenys rodo, kad BTC skaičius banginių balanse mažėja jau 10 mėnesių. Tai rodo, kad baimė dėl padidėjusios infliacijos ir makroaplinkos spartėja, todėl investuotojai, turintys nuo 100 iki 10 000 BTC, dalį savo balanso perkelia į saugesnį turtą.

Nors tikėtina, kad esame arčiau rinkos dugno nei viršūnės, dugno suformavimas gali užtrukti ne vienerius metus. Pagal istorinius standartus bitkoino kaina vis dar yra aukšta.

Susiję straipsniai

Naujienos