Pradžia Kriptovaliutos „Coinbase” vadovas mano, kad Bitcoin taps rezervine valiuta

„Coinbase” vadovas mano, kad Bitcoin taps rezervine valiuta

Bitcoin kriptovaliuta

Coinbase Global Inc. (COIN) generalinis direktorius Brianas Armstrongas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Bitcoin kriptovaliuta gali tapti nauja pasauline rezervine valiuta.

Viename interviu B. Armstrongas pareiškė tikįs, kad JAV doleris ir toliau praras santykinį dominavimą. Jis taip pat sakė, kad kai JAV dolerio nebepalaikys auksas, jo žlugimas bus neišvengiamas. Kitaip tariant, kriptovaliutų biržos vadovas teigė, kad tam, jog fiat valiuta galėtų apsisaugoti, ji turi būti užtikrinta kietomis žaliavomis, tokiomis kaip auksas ar nafta. Kai tik šis ryšys bus nutrauktas, jo manymu, fiat valiutos neabejotinai žlugs.

„Manau, kad dauguma žmonių pasaulyje tai laikytų beprotiškais žodžiais, priešinga nuomone ar dar kuo nors. Tačiau manau, kad yra tikimybė, jog Bitcoin taps naująja pasauline rezervine valiuta.” – teigė vienos didžiausių kriptovaliutų biržos vadovas.

Kodėl tai svarbu: Pagrindinė prielaida, kad bitkoinas gali tapti pasauline rezervine valiuta, kyla dėl jo technologijos, pasaulinio masto ir jam būdingų ekonominių privalumų.

„Šiuo metu pasaulyje yra tik apie 200 mln. žmonių, kurie yra išbandę kriptovaliutas. Tai daug, bet tai nė iš tolo neprilygsta dolerio įtakai ar panašiai”, – sakė Armstrongas.

„Coinbase” vadovas B. Amstrongas

Toliau jis pabrėžė infliacinius nepadengtos fiat valiutos pavojus, teigdamas: „Tačiau kiekviena iš šių fiat valiutų istorijoje, manau, kad jų buvo tūkstančiai, galiausiai nutraukia susiejimą su po ja esančia kieta preke ir galiausiai išpuola.”

Tradiciniai investuotojai mano kitaip

Yra gausybė tradicinių investuotojų, kurie tvirtai priešinasi šiems įsitikinimams. Warrenas Buffettas ir Charlie Mungeris liūdnai pasisakė prieš ilgalaikį bitkoinų teisėtumą. Jų pozicija prieš tai, kad bitkoinai kada nors pakeistų dolerį, kyla iš jų įsitikinimų, kad kriptovaliuta yra neproduktyvus turtas ir neteikia jokios naudos.

Bafetas viešai pavadino bitkoinus „žiurkių nuodais kvadratu”. Mungeris dar labiau palaikė Bafetą teigdamas: „Savo gyvenime stengiuosi vengti dalykų, kurie yra kvaili, blogi ir verčia mane atrodyti blogai, palyginti su kuo nors kitu, o Bitkoinas atitinka visus šiuos tris kriterijus. Visų pirma, jis kvailas, nes vis dar tikėtina, kad jis nusileis iki nulio. Jis blogas, nes kenkia Federalinei rezervų sistemai… ir trečia, dėl jo atrodome kvailai, palyginti su Kinijos komunistų lyderiu. Jis buvo pakankamai protingas, kad uždraustų kriptovaliutas Kinijoje”.

Peteris Schiffas, dar vienas ilgalaikis bitkoinų lokys, suabejojo, ar pagrįstai bitkoinus galima laikyti turtu, teigdamas, kad jie neduoda jokios grąžos, palūkanų ar galios. Jis taip pat lygina jį su tradicinėmis turto klasėmis, pavyzdžiui, nekilnojamuoju turtu ir auksu, laikydamas Bitkoiną palyginti „nuostolingu žaidimu”.

Nepaisant poliarizuojančio požiūrio į „Bitcoin” tarp investuotojų visame pasaulyje, per pastarąjį dešimtmetį kriptovaliutų sektorius toliau plėtėsi įvairiose industrijos šakose ir padidino savo rinkos vertę iki daugiau nei 1,5 trilijono JAV dolerių.

Exit mobile version