E. Muskui atnaujinus sandorį, „Twitter” akcijos pabrango 22 proc.

Elonas Muskas pakeitė kursą ir vėl siūlosi pirkti „Twitter” už 54,20 JAV dolerių už akciją, teigiama antradienį pateiktoje ataskaitoje. Po šios naujienos socialinių tinklų gigantės akcijos pabrango daugiau nei 22 %.

Socialinės žiniasklaidos bendrovė išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad „Bendrovė ketina užbaigti sandorį už 54,20 JAV dolerio už akciją”.

Sandoris gali būti sudarytas jau penktadienį, pranešė CNBC šaltiniai. Prekyba akcijomis buvo laikinai sustabdyta po to, kai „Bloomberg” pirmą kartą pranešė apie „Tesla” vadovo planus tęsti sandorį dėl bendrovės įsigijimo.

Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) pateiktoje informacijoje teigiama, kad pirmadienį E. Muskas išsiuntė laišką „Twitter” bendrovei, kuriuo pranešė apie savo ketinimą tęsti sandorį, dėl kurio pirmą kartą susitarta dar šių metų balandžio 25 dieną.

Praėjus kelioms savaitėms po to, kai Muskas sutiko su šiuo sandoriu, pagal kurį „Twitter” buvo įvertintas 44 mlrd. dolerių, jis pabandė pasitraukti ir liepos mėnesį oficialiai informavo bendrovę apie savo ketinimus nutraukti susitarimą. „Twitter” padavė Muską į teismą, kad priverstų užbaigti pirkimą. Spalio 17 d. Delavero kanceliarijos teisme turėjo įvykti abiejų šalių teismas.

Elonas Muskas
Verslininkas Elonas Muskas

Muskas teigė, kad „Twitter” neteisingai nurodė „botų” skaičių savo platformoje, ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl jis tuomet atsisakė sandorio. Verslininko advokatai teigė, kad socialinės žiniasklaidos bendrovė klaidino investuotojus, pateikdama neteisingus skaičius įmonės dokumentuose Vertybinių popierių ir biržos komisijai.

Tačiau socialinių tinklų bendrovės atstovai atkirto, kad E. Musko teiginiai apie sukčiavimą buvo neteisingi ir pagrįsti neteisingu supratimu apie tai, kaip bendrovė skaičiuoja botus ir netikras paskyras savo platformoje.

Muskas taip pat teigė, kad „Twitter” nepateikė jam reikiamų duomenų, susijusių su šlamštu ir botais, tačiau bendrovė paneigė ir tai.

Tviterio atstovai teigė, kad Muskas tiesiog ieškojo priežasties atsisakyti sandorio, kai bendrovės akcijos krito kartu su visos rinkos nuosmukiu.

Nors Muskas siekė atidėti teismo posėdžio datą, Delavero kanclerė Kathaleen McCormick atmetė jo norą, nurodydama, kad „Twitter” gali patirti „nepataisomą žalą”. Kanclerė leido E. Muskui ir jo advokatams iš dalies pakeisti priešieškinį ir įtraukti tam tikrus kaltinimus.

Rugsėjo mėnesį „Twitter” akcininkai patvirtino pradinį Musko pasiūlymą įsigyti bendrovę.

Tuo tarpu „Tesla” akcijos per dieną pabrango beveik 3 %, tačiau per pastaruosius metus atpigo apie 40%.

Susiję straipsniai

Naujienos