„Tesla” vadovas Elonas Muskas pristato humanoidinį robotą „Optimus”

Technologijų milijardierius Elonas Muskas pristatė naujausią jo elektromobilių kompanijos „Tesla” kuriamo roboto humanoido prototipą.

Optimus pasirodė ant scenos Silicio slėnyje vykusiame renginyje, kur mojavo publikai ir pakėlė kelius.

Technologijų kompanijos vadovas teigė, kad robotas yra nebaigtas kurti, tačiau po kelerių metų gali būti parduodamas visuomenei. Tesla masinei rinkai skirti robotai bus išbandyti dirbant darbo vietas automobilių gamyklose, teigia bendrovės inžinieriai.

Prototipas pasirodė scenoje per kasmetinį Tesla AI (dirbtinio intelekto) dienos pristatymą. Renginio lankytojams taip pat buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame „Optimus” atlieka paprastas užduotis, pavyzdžiui, laisto augalus, neša dėžes ir kelia metalinius strypus.

E. Muskas sakė, kad robotai bus gaminami masiškai, jų kaina bus mažesnė nei 20 000 JAV dolerių ir juos bus galima įsigyti po trejų-penkerių metų.

Tesla vadovas kalbėjo apie „gausos ateitį”:

„Tai iš tiesų yra esminė civilizacijos, kokią mes ją pažįstame, transformacija”, – sakė jis.

Terminatoriaus kelias

Investuotojai ir finansų analitikai išreiškė skepticizmą, kad „Tesla” atsigręš į robotiką, ir patarė vietoj to susitelkti į projektus, artimesnius pagrindinei „Tesla” veiklai – elektromobiliams.

Tačiau E. Muskas sakė, kad nori išspręsti vieną sudėtingiausių dirbtinio intelekto problemų: kaip sukurti mašiną, kuri galėtų pakeisti žmogų.

Verslininkas, kuris kadaise įspėjo, kad dirbtinis intelektas kelia grėsmę žmonijai, teigė, kad „Tesla” nori užtikrinti, jog perėjimas prie visuomenės, kurioje robotai atlieka darbą, o žmonės gauna naudą, būtų saugus.

„Visada norime būti atsargūs, kad nenueitume Terminatoriaus keliu”, – perspėjo jis, turėdamas omenyje kino hitu tapusį filmą apie kiborgą žudiką.

Jis pridūrė, kad „Tesla” diegė apsaugos priemones, įskaitant „Stop” mygtuką, kurio neįmanoma suklastoti.

E. Muskas tvirtino, kad akcininkai nuspręs, ar viešai prekiaujama bendrovė yra socialiai atsakinga.

Tesla dirbtinio intelekto diena skirta įdarbinti darbuotojus ir pristatyti naujausius gaminius.

Susiję straipsniai

Naujienos