Pradžia Obligacijos Euro zonos obligacijų pajamingumas kyla po gerų JAV darbo vietų duomenų

Euro zonos obligacijų pajamingumas kyla po gerų JAV darbo vietų duomenų

JAV ir Europoje obligacijų pajamingumas augo

Euro zonos obligacijų pajamingumas penktadienį padidėjo po to, kai Jungtinių Valstijų duomenys parodė, kad rugsėjo mėnesį užimtumas padidėjo šiek tiek daugiau, nei tikėtasi.

JAV ir euro zonos obligacijų pajamingumas padidėjo, nes investuotojai šiuos duomenis įvertino kaip ženklą, kad Federalinė rezervų sistema toliau agresyviai didins palūkanų normas.

Tuo tarpu Vokietijos 10 m. vyriausybės obligacijų pajamingumas (DE10YT) padidėjo 11 bazinių punktų ir sudarė 2,1930 %. Praėjusią savaitę jis pasiekė aukščiausią lygį per 11 metų ir viršijo 2,35 %.

JAV 10 m. iždo pajamingumas (US10YT) paskutinį kartą padidėjo 5 baziniais punktais ir sudarė 3,8733 %. Pajamingumas kinta atvirkščiai nei kainos.

Per pastarąsias dvi savaites vyriausybės obligacijų rinkose vyko beprotiška kelionė.

JAV 10 metų obligacijų pajamingumas

Rinkos chaosas Didžiojoje Britanijoje po rugsėjo 23 d. vyriausybės priimto mokesčius mažinančio „mini biudžeto” sukėlė pasaulinio pajamingumo šuolį. Tačiau šią savaitę jie smarkiai sumažėjo po to, kai Anglijos bankas vėl įsikišo ir supirko JK obligacijas, o Didžiosios Britanijos vyriausybė atsisakė kai kurių savo mokesčių planų.

Tačiau penktadienį daugiausia dėmesio buvo skiriama JAV ekonomikos duomenims ir jų reikšmei FED griežtinimo ciklui.

JAV darbo vietų ataskaitoje „nebuvo nieko, kas galėtų atgrasyti FED nuo tolesnio agresyvaus pinigų politikos griežtinimo kelio”, – sakė Stuart Cole, Equiti Capital vyriausiasis makroekonomikos ekspertas.

S. Cole’as sakė, kad tikisi, jog lapkričio mėn. ketvirtame posėdyje iš eilės FED padidins palūkanų normas 75 baziniais punktais.

Ateities sandorių kainos rodo, kad tikimybė, jog FED dar kartą padidins palūkanų normas 75 baziniais punktais, yra 90 %, o iki duomenų pateikimo buvo 86 %.

Italijos 10 m. obligacijų pajamingumas (IT10Y) paskutinį kartą padidėjo 20 bazinių punktų – iki 4,701 %, artėdamas prie praėjusios savaitės devynerių metų aukščiausio lygio, viršijančio 4,9 %.

Italijos 10 metų obligacijų pajamingumas

Skirtumas tarp Italijos ir Vokietijos 10 m. pajamingumo (DE10IT10) po JAV darbo vietų užimtumo duomenų padidėjo iki 251 bazinio punkto. Paskutinį kartą jis buvo 249 baziniai punktai.

Italijos pajamingumas – ir jo lygis, palyginti su Vokietijos obligacijų pajamingumu – yra atidžiai stebimas kaip spaudimo, su kuriuo susiduria silpnesnės Europos ekonomikos šalys, rodiklis.

„Apskritai, jei JAV pajamingumas dėl JAV pateiktų duomenų juda tam tikra kryptimi, tikėtina, kad ir Europos pajamingumas pasuks ta pačia kryptimi”, – sakė Davide Oneglia, konsultacinės bendrovės „TS Lombard” vyriausiasis Europos ekonomistas.

„Galima tikėtis, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) pinigų politikos požiūriu bus šiek tiek susietas su tuo, ką daro Federalinis rezervų bankas.”

Šios savaitės pradžioje Italijos vyriausybės obligacijų pajamingumas padidėjo po to, kai ECB pareiškė, kad per pastaruosius du mėnesius sumažino turimų šalies skolos vertybinių popierių kiekį pagal Pandeminio skubaus pirkimo programą (PEPP), greičiausiai dėl to, kad obligacijų terminas suėjo ir jos nebuvo pakeistos naujomis.

Per ankstesnius du mėnesius, kai ECB paskelbė apie planus naudoti PEPP reinvesticijas, kad neleistų obligacijų pajamingumui ir palūkanų normų skirtumams silpniausiose šalyse per daug ar per greitai didėti, buvo padidinta 9,76 mlrd. eurų (9,50 mlrd. JAV dolerių).

Exit mobile version