Honkongo vyriausybė paskelbė virtualaus turto politiką

Honkongo vyriausybė paskelbė politikos pareiškimą dėl virtualaus turto plėtros šalyje. Pareiškime atsispindi Honkongo vyriausybės pozicija dėl augančios virtualiojo turto ekosistemos šalyje pagal keturis punktus.

Pareiškime rašoma, kad Honkongas, kaip tarptautinis finansų centras, nori būti atviras investuotojų bendruomenei, įsitraukusiai į virtualiojo turto sektorių visame pasaulyje. Be to, vyriausybė suvienijo jėgas su finansų reguliavimo institucijomis, siekdama sukurti aplinką, kuri užtikrintų tvarų ir atsakingą sektoriaus vystymąsi.

„Laiku įdiegsime būtinas apsaugos priemones, kad sumažintume faktinę ir galimą riziką pagal tarptautinius standartus, kad virtualaus turto inovacijos Honkonge galėtų tvariai klestėti.”

Kalbant apie reglamentavimą, vyriausybė teikia pirmenybę nuoseklumui, nuspėjamumui ir aiškumui, kad būtų sukurta išsami sistema, skatinanti tvirtą pagrindą tolesnėms finansinėms inovacijoms ir virtualaus turto technologijų plėtrai visame pasaulyje.

Naktinis Honkongas. Virtualaus turto sprendimai
Honkongas | Foto Manson YimUnsplash

Pareiškime pabrėžiama, kad vyriausybė yra pasirengusi bendradarbiauti su pasaulinėmis VA biržomis, kartu kviesdama į naujas verslo galimybes Honkonge, taikant naują virtualiojo turto paslaugų teikėjų licencijavimo tvarką.

Be to, Honkongo vertybinių popierių ir ateities sandorių komisija surengs viešąsias konsultacijas, kad nustatytų tinkamą mažmeniniams investuotojams teikiamos VA prieigos laipsnį. Honkongas yra atviras galimiems virtualiojo turto biržos prekybos fondams rinkoje.

Vyriausybė taip pat numato ateityje peržiūrėti nuosavybės teises į tokenizuotą turtą, taip pat išmaniųjų sutarčių teisėtumą. Konsultacijų pagrindu Honkongo pinigų institucija paskelbs stabiliųjų monetų reguliavimo valdymą.

Be to, Honkongo finansų sekretorius Paulas Čanas pranešė:

„Politikos pareiškime išsamiai paaiškinama mūsų vizija ir požiūris, reguliavimo režimai, mintys apie investuotojų riziką ir mūsų bandomieji projektai, skirti virtualaus turto teikiamai technologinei naudai ir finansinėms naujovėms išnaudoti.”

FTX generalinis direktorius Sam Bankman-Fried tviteryje parašė įrašą apie paskelbtą pareiškimą, pavadindamas jį „teigiama naujiena iš Honkongo” ir vertindamas tai, kad Honkongo politikos formuotojai konstruktyviai bendradarbiavo su virtualaus turto pramonės klientais, siekdami nubrėžti taisykles.

Susiję straipsniai

Naujienos