Indija testuos mažmenai skirtą skaitmeninę rupiją

Išbandęs savo centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) naudojimą didmeninėje prekyboje, Indijos rezervų bankas (IRB) ruošiasi vykdyti mažmeninės „skaitmeninės rupijos” bandomąjį projektą. Bandomasis projektas turėtų prasidėti kitą mėnesį.

Pasak Indijos laikraščio „Economic Times of India”, IRB baigia rengtis mažmeninės „skaitmeninės rupijos” bandomosios versijos diegimui. Tarp dalyvių yra State Bank of India, Bank of Baroda, ICICI Bank, Union Bank of India, HDFC Bank, Kotak Mahindra Bank, Yes Bank ir IDFC First Bank. Pranešama, kad tam tikru metu į bandomąjį projektą ketinama įtraukti visus šalies komercinius bankus.

Kiekvienas bandomajame bandyme dalyvaujantis bankas išbandys CBDC tarp 10 000-50 000 vartotojų. Siekdami integruoti naująją mokėjimo galimybę, bankai bendradarbiaus su „PayNearby” ir „Bankit” platformomis. CBDC infrastruktūra priklausys Indijos nacionalinei mokėjimų korporacijai (NPCI). Kaip Indijos žurnalistams patikslino anoniminis šaltinis:

„E. rupija bus saugoma piniginėje, nominalus bus galima pasirinkti pagal kliento pageidavimą, panašiai kaip prašant grynųjų pinigų iš bankomato. Bankai tai pradės taikyti tik pasirinktuose miestuose”.

Ir klientai, ir prekybininkai turės atsisiųsti specialias CBDC pinigines, nors vėliau IRB planuoja ją visiškai integruoti į esamas bankininkystės paslaugas. Pranešama, kad skaitmeninė rupija turėtų papildyti dabartinę mokėjimo sistemą, o ne ją pakeisti.

Centrinis bankas mėnesio pradžioje pradėjo bandomąjį skaitmeninės rupijos naudojimą didmeniniame segmente. Pagrindinis jo naudojimo atvejis buvo atsiskaitymai už antrinės rinkos sandorius su Vyriausybės vertybiniais popieriais. Tačiau informacijos apie sėkmingą didmeninio bandomojo segmento baigtį šiuo metu nėra.

Susiję straipsniai

Naujienos