J. Bidenas: E. Musko santykiai su kitomis šalimis „verti dėmesio”

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė, kad, jo nuomone, „Twitter” vadovo Elono Musko ryšius su kitomis šalimis verta išnagrinėti.

Spaudos konferencijoje J. Bideno buvo paklausta, ar, jo nuomone, E. Muskas kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir ar JAV vyriausybė turėtų ištirti, ar jis, padedamas Saudo Arabijos konglomerato, įsigijo „Twitter”.

„Manau, kad Elono Musko bendradarbiavimą ir techninius ryšius su kitomis šalimis verta išnagrinėti”, – sakė J. Bidenas.

„Ar jis daro ką nors netinkamo, to nesiūlau. Siūlau, kad į juos verta pažvelgti”.

Praėjusį mėnesį Baltieji rūmai pareiškė, kad pranešimai, jog Jungtinės Valstijos svarsto galimybę pradėti kai kurių milijardieriaus įmonių, įskaitant „Twitter”, nacionalinio saugumo patikrinimą.

Verslininko įsigytas „Twitter” sukėlė susirūpinimą, kad jam gali būti daromas spaudimas iš šalių, bandančių kontroliuoti „internetinę kalbą”.

Elono Musko SpaceX bendrovė
SpaceX raketos paleidimas

Turtingiausias pasaulio žmogus E. Muskas yra elektromobilių gamintojos „Tesla”, kurios pagrindinė rinka ir gamybos bazė yra Kinija, generalinis direktorius. Tesla turi gamyklą Šanchajuje (Kinija), kuriai pernai teko maždaug pusė visame pasaulyje Tesla pristatytų automobilių.

Be kita ko, jis taip pat yra raketų ir palydovinio interneto bendrovės „SpaceX” generalinis direktorius.

Politinės rizikos konsultacijų bendrovės „Eurasia Group” vadovas Ianas Bremmeris tviteryje rašė, kad E. Muskas jam sakė, jog tiesiogiai kalbėjosi su V. Putinu ir Kremliumi apie Ukrainą. Verslininkas jo teiginius paneigė.

Susiję straipsniai

Naujienos