JAV akcijos smuko dėl didėjančio susirūpinimo ekonomika

Ketvirtadienį JAV akcijos smuko, nes investuotojai vengė rizikuoti dėl nerimo, kad dėl agresyvaus centrinių bankų palūkanų normų didinimo gali kilti pasaulio ekonomikos nuosmukis, ir dėl galimo infekcijos plitimo pavojaus, susijusio su neramumais Jungtinės Karalystės rinkose.

Iš 11 S&P sektorių indeksų šeši iš jų smuko daugiau kaip po 2 procentus. Nasdaq IXIC nukrito daugiau kaip 1 % dėl didžiulių augančių įmonių, tokių kaip Amazon.com Inc. (AMZN), Apple Inc. (AAPL), Microsoft Corp (MSFT), Meta Platforms Inc (FB.O) ir Tesla Inc
(TSLA) . Jų vertė sumažėjo nuo 2,41 % iki 4,12 %.

Ramybė, kurią sukėlė trečiadienį Anglijos banko priimtas sprendimas pirkti ilgalaikius vyriausybės vertybinius popierius, siekiant stabilizuoti suirutę rinkose, kurią sukėlė naujasis vyriausybės ekonominis planas, buvo trumpalaikė.

Svaras sterlingų krito, o obligacijų kainos smuko, britų turto išpardavimas persimetė net į saugius JAV iždo vertybinius popierius ir aukščiausio reitingo Vokietijos obligacijas.

Ankstesnėje sesijoje S&P 500 indeksas pirmą kartą per septynias sesijas buvo pakilęs. Remiantis Datastream duomenimis, lyginamasis indeksas šiais metais prarado apie 9,1 trilijono JAV dolerių rinkos vertės ir paskutinį kartą buvo įvertintas 31,2 trilijono JAV dolerių.

Pirmąją prekybos valandą pagrindiniai Volstrito indeksai užfiksavo didelį nuosmukį, pasiruošę sunaikinti beveik visą ankstesnės sesijos prieaugį.

Susiję straipsniai

Naujienos