JAV gamtinių dujų ateities sandoriai nukrito iki 3 mėnesių žemumų

Antradienį JAV gamtinių dujų ateities sandorių kaina smuko žemiau 6 JAV dolerių, t. y. žemiausiai per pastaruosius tris mėnesius, nes dėl švelnesnių orų buvo sumažinta kitos savaitės paklausos prognozė.

Pasak „Refinitiv”, tikimasi, kad vidutinė JAV dujų paklausa, įskaitant eksportą, kitą savaitę sumažės iki 94,9 mlrd. kubinių metrų per parą, o šią savaitę – iki 100,3 mlrd. kubinių metrų per parą.

Per pastarąsias 8 savaites kainos mažėjo dėl rekordinio vietinės gavybos lygio ir sumažėjusio suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) eksporto, kuris leido komunalinių paslaugų bendrovėms per pastarąjį mėnesį į saugyklas supilti daug didesnį nei įprastai dujų kiekį.

Vidutinis į JAV SGD eksporto gamyklas patenkančių dujų kiekis iki šiol spalio mėn. sumažėjo iki 11,0 mlrd. kubinių metrų per parą, palyginti su 11,5 mlrd. kubinių metrų per parą rugsėjį, ir buvo mažesnis už kovo mėn. pasiektą 12,9 mlrd. kubinių metrų per parą mėnesio rekordą.

Tuo tarpu vidutinė dujų gavyba 48 žemutinėse JAV valstijose iki šiol spalio mėn. išaugo iki 99,6 mlrd. kubinių metrų per parą (nuo rekordinių 99,4 mlrd. kubinių metrų per parą rugsėjo mėn.).

Iš EIA ataskaitos matyti, kad praėjusią savaitę JAV komunalinių paslaugų įmonės į saugyklas pridėjo 125 mlrd. kub. m dujų – tai jau ketvirta savaitė iš eilės, kai dujų kiekis padidėja daugiau kaip 100 mlrd. kub. m.

Susiję straipsniai

Naujienos