Kai kurie investuotojai abejoja, ar JAV technologijų sektoriaus akcijų augimas tęsis ilgai

Viltis, kad infliacija mažėja, skatina technologijų ir didžiųjų įmonių akcijų augimą, nors kai kurie investuotojai mano, kad vis dar aukštas vertinimas ir abejonės dėl bendrovių pelno perspektyvų gali lemti, kad ilgalaikis atsigavimas bus sunkiai įmanomas.

Nežiūrint į pastarąjį augimą, kai kurie investuotojai abejoja, ar verta pasidžiaugti tokių bendrovių kaip Amazon.com Inc (AMZN), Microsoft Corp (MSFT) ir Google patronuojančios bendrovės Alphabet Inc (GOOG), kurių akcijos šiemet smarkiai smuko po to, kai daugiau nei dešimtmetį buvo rinkų lyderės, akcijų atsigavimu.

Nedaug kas tiki, kad FED paveiks vienas infliacijos rodiklis, o ankstesni su FED susijusio optimizmo paskatinti pakilimai šiemet žlugo po atgrasių ekonominių duomenų ar politikos formuotojų pasipriešinimo.

Tuo pat metu technologijų sektoriaus vertinimai tebėra gerokai didesni nei visos rinkos, o analitikai mažina šios grupės pelno prognozes.

Nors mažesnės palūkanų normos gali paskatinti artimiausio laikotarpio akcijų paklausą, „manome, kad vis dar bus tam tikrų vertinimų ir pelno problemų”, – sakė D. A. Davidson turto valdymo tyrimų direktorius Džeimsas Raganas (James Ragan). „Tikrai nesitikime, kad šie sektoriai susigrąžins rinkos lyderio pozicijas”.

Ateinančią savaitę investuotojai stebės daugybę ekonominių duomenų, įskaitant trečiadienį skelbiamus mažmeninės prekybos duomenis, kad sužinotų daugiau užuominų apie tai, ar FED griežtinama pinigų politika vėsina ekonomiką.

Šiais metais smarkiai nukentėjo technologijų ir augančios ekonomikos akcijos, o Russell 1000 augimo indeksas RLG šiais metais vis dar smukęs 25 %, lyginant su 16 % S&P 500 (SPX) ir 7 % Dow Jones Industrial Average (DJI) kritimu.

Remiantis „Refinitiv Lipper” duomenimis, technologijų sektoriaus fondai šiemet jau patyrė 14,2 mlrd. JAV dolerių nutekėjimą.

Kainų kritimas sušvelnino vertinimą: pagal „Refinitiv Datastream” duomenis, S&P 500 technologijų sektoriaus akcijų vertė yra apie 21 kartą didesnė už būsimųjų pajamų įverčius, palyginti su 28 kartais 2021 m. pabaigoje. Šis lygis, kuris vis dar viršija 17 kartų didesnį nei S&P 500 pelną, kai kuriems investuotojams vis dar yra per aukštas.

„Didžiųjų įmonių pagal kapitalizaciją (angl. megacaps) akcijų vertė yra gana didelė, palyginti su S&P”, – sakė „Morgan Stanley Investment Management” JAV akcijų portfelio valdytojas Andrew Slimmonas. „Yra nemažai akcijų, kurių rezultatai bus daug geresni nei megapopuliariųjų akcijų, nes jų reitingas yra gerokai žemesnis.”

Credit Suisse duomenimis, technologijų ir su technologijomis susijusios bendrovės, kurios sudaro mažiau nei penktadalį S&P 500, iki šiol sudarė daugiau nei pusę neigiamų ketvirtojo ketvirčio pelno peržiūrų.

Vis dėlto kai kurie investuotojai svarsto galimybę padidinti savo pozicijas technologijų ir „megacaps” įmonių akcijose, jei atsiras daugiau įrodymų, kad infliacija mažėja.

Vienas iš svarbiausių veiksnių yra tai, ar iždo pajamingumas, kuris kinta atvirkščiai kainoms, ir toliau stulbinamai mažės. Didesnis pajamingumas gali turėti didelės įtakos technologijų ir augimo akcijoms, kurių vertinimas paprastai yra labai pagrįstas būsimu pelnu, kuris didėjant pajamingumui yra labiau diskontuojamas.

Ketvirtadienį JAV 10 m. pajamingumas nukrito iki penkių savaičių minimumo – 3,818 %, po to, kai užfiksavo staigiausią vienos dienos kritimą nuo kasdienio kritimo per daugiau nei dešimtmetį.

Kingas Lipas, Baker Avenue Asset Management vyriausiasis strategas, ketvirtadienio infliacijos naujienas – pirmą kartą per aštuonis mėnesius metinis augimas buvo mažesnis negu 8 % – apibūdino kaip „didelį įvykį”. Jei obligacijų pajamingumas ir toliau mažės, „sulėtės tempas, kuriuo žmonės mažina šių stambios kapitalizacijos technologijų įmonių pozicijas”, – pridūrė jis.

Pasak Lipo, investuotojai praščiau vertina didelės kapitalizacijos technologijų ir augimo akcijas, pirmenybę teikdami mažos kapitalizacijos bendrovėms.

Taigi, daug kas priklausys nuo to, ar infliacija rodys daugiau mažėjimo požymių.

„Jei infliacija ir toliau mažės, technologijų sektorius šiuo metu yra gera vieta investuoti”, – sakė „Cozad Asset Management” portfelio valdytojas J. Bryant Evansas. „Jos tikrai galėtų pirmauti aplinkoje, kurioje FED mažina šį savo vykdomą palūkanų normų didinimą”.

Susiję straipsniai

Naujienos