Kinija plečia CBDC bandymus 4 naujose provincijose

Kinijos liaudies bankas (PBoC) paskelbė, kad CBDC – skaitmeninio juanio ribas perkelia į dar keturis regionus. Kaip rašo laikraštis South China Morning Post, skaitmeninis juanis bus bandomas provincijose, išvengiant mažų miestų apribojimų, nes artėjama prie visiško jo paleidimo.

Tankiai apgyvendinti regionai leis išbandyti centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) taikomąją programą su didesniu dalyvių ratu. Tarp šių provincijų yra Guangdongo, Dziangsu, Hebėjaus ir Sičuano provincijos, kurios pačios yra komerciniai centrai.

PBoC valdytojo pavaduotojas Fan Yifei finansų forume Sudžou mieste, esančiame Dziangsu provincijoje, pažymėjo, kad skaitmeninio juanio diegimo rodikliai jau muša rekordus. F. Yifei neatskleidė tikslių statistinių duomenų, tačiau paskutinį kartą skaičiuojant 2021 m. spalio mėn. buvo 261 mln. unikalių platformos naudotojų, o mobiliosios programėlės atsisiuntimai buvo per kraštus.

Pasak analitikų, nuo spalio mėn. unikalių naudotojų skaičius padvigubėjo, o tai lėmė PBoC žingsnis padidinti bandomųjų miestų skaičių prasidėjus 2022 m. Balandžio mėn. testavimas buvo išplėstas į Fudžou, Tiandzino, Čongčingo, Siamenio ir dar šešis didmiesčius, kuriuose, kaip tikimasi, vyks 2022 m. Azijos olimpinės žaidynės.

Fudžou miestas, Kinija

„Politika turi būti parengta taip, kad skatintų bankų, technologijų įmonių ir vietos valdžios institucijų kūrybiškumą ir entuziazmą kuriant, skatinant ir platinant skaitmeninį juanį”, – sakė centrinis bankas dėl CBDC krypties.

Skaitmeninis juanis buvo taikomas Siamene ir Guangdžou transporto sektoriuje. Šių miestų tramvajų ir traukinių naudotojai gali atsiskaityti už važiavimą skaitmeniniais juaniais, nes sandorių apimtys išaugo iki daugiau kaip 11 mlrd. dolerių.

Nepaisant plėtros, CBDC ir toliau kelia susirūpinimą privatumo klausimai.

Be abejonės, skaitmeninis juanis tapo vienu iš pirmaujančių CBDC bandomųjų projektų pasaulyje, aplenkdamas tokias jurisdikcijas kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Rusija. Tačiau pasauliui laukiant visiško skaitmeninio juanio paleidimo, skaitmeninis juanis kelia susirūpinimą dėl privatumo, o analitikai nurodo, kad vyriausybė galėtų sužinoti šalių tapatybę ir sandorių duomenis.

Dėl to JAV senatorių trijulė pasiūlė uždrausti skaitmeninį juanį šalyje, motyvuodama tuo, kad „Kinijos komunistų partija naudos savo skaitmeninę valiutą, kad kontroliuotų ir šnipinėtų visus, kurie ja naudojasi”.

Kinijos ambasada Vašingtone paneigė šiuos kaltinimus kaip nepagrįstus ir patikino naudotojus, kad PBoC saugos skaitmeninio juanio naudotojų privatumą ir duomenis.

Susiję straipsniai

Naujienos