Kinijos akmens anglių importas didėja

Lapkritį Kinijos akmens anglių importas, palyginti su ankstesniu mėnesiu, išaugo, nes komunalinių paslaugų įmonės papildė atsargas, kad pasiruoštų žiemos šildymo sezonui, kai dešimtys milijonų namų pasikliauja anglimi kūrenamomis sistemomis, kad gautų šilumą ir elektros energiją.

Didžiausia pasaulyje akmens anglių vartotoja praėjusį mėnesį importavo 32,31 mln. tonų iškastinio kuro, o spalį – 29,18 mln. tonų, parodė Generalinės muitinės administracijos duomenys.

Sausio-lapkričio mėnesiais Kinija importavo 262,41 mln. tonų akmens anglių, t. y. 10 % mažiau nei 2021 m. laikotarpiu, rodo duomenys.

Kinijos vyriausybė ragino akmens anglimi kūrenamas elektrines kaupti atsargas, kad žiemą būtų užtikrintas stabilus šildymo ir elektros energijos tiekimas.

Vidutinių akmens anglių atsargų Kinijos elektrinėse dabar pakanka daugiau nei 20 dienų paklausai, parodė kainų agentūros Ocoal.com duomenys.

Tačiau lapkričio mėn. atvežtos atsargos vis tiek buvo 7,8 % mažesnės nei atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, nes dėl griežtų COVID apribojimų vangi elektros energijos paklausa Kinijoje sumažino papildomų atsargų iš užsienio poreikį.

Kinijos anglių transportavimo ir paskirstymo asociacija teigė, kad lapkričio pabaigoje svarbiausiose pakrančių zonų komunalinių paslaugų įmonėse kasdien sunaudojama apie 1,86 mln. tonų anglių, t. y. mažiau nei prieš metus (1,9 mln. tonų).

Kinijos komunalinių paslaugų įmonės vis dar aktyviai ima pigias žemos kokybės anglis iš Indonezijos, tačiau mažiau domisi vidutinės kokybės anglimis, kurių šilumingumas paprastai būna apie 4 500 kilokalorijų, nes kainų skirtumai tarp vietinių ir užsienio krovinių sumažėjo.

Praėjusią savaitę Kinijos 4 500 kcal šiluminių anglių neatidėliotina prekyba vyko po 920 juanių (131,75 JAV dolerio) už toną, o panašios kokybės Indonezijos anglių kaina buvo 124,05 JAV dolerio už toną, skaičiuojant laisvai ant borto – apytikriai 137 JAV doleriai už toną, skaičiuojant pagal pristatymą.

Analitikai ir prekybininkai tikisi, kad Kinijos anglių paklausa padidės prasidėjus šaltesniems orams ir Pekinui palaipsniui švelninant COVID kontrolę.

Susiję straipsniai

Naujienos