Kinijos skaitmeninė valiuta: perlaidos viršijo 100 mlrd. juanių

Kinijos centrinis bankas pranešė, kad nuo rugpjūčio 31 d. sandorių, atliktų naudojant Kinijos skaitmeninius juanius, suma viršijo 100 mlrd. juanių (13,9 mlrd. JAV dolerių), nes šalyje toliau diegiama centrinio banko skaitmeninė valiuta.

Perlaidos apėmė 360 mln. operacijų bandomosiose 15 provincijų ir savivaldybių zonose, teigė Kinijos liaudies bankas (KLB) ir pridūrė, kad dabar jau daugiau kaip 5,6 mln. prekybininkų gali priimti mokėjimus skaitmenine valiuta.

Kinija pirmauja pasaulinėse lenktynėse dėl centrinio banko skaitmeninių valiutų kūrimo, nors jų diegimas dar tik pradedamas. Iki 2021 m. pabaigos sandorių, atliekamų naudojant e-CNY, padaugėjo 87,6 mlrd. juanių.

Bandomuosiuose regionuose 2022 m. pasiūlyta beveik 30 e-CNY subsidijų raundų, įskaitant 4,5 mln. dolerių nemokamų skaitmeninių pinigų Šanchajuje gegužę siekiant skatinti vartojimą, kovoti su pandemija ir skatinti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantį transportą.

Skaitmeninę valiutą leidžia Kinijos centrinis bankas
Kinijos liaudies bankas

Centrinis bankas taip pat dalyvavo Tarptautinių atsiskaitymų banko parengtame tarptautiniame kelių centrinių bankų skaitmeninės valiutos (mCBDC) tilto bandyme ir atliko prisijungimo prie Honkongo vietinės skaitmeninių mokėjimų sistemos bandymus.

Iki šiol skaitmeninė valiuta daugiausia buvo naudojama vidaus mažmeniniams mokėjimams, tačiau bus skatinamas jos naudojimas įmonių ir asmeniniame versle, taip pat finansų, mokesčių ir valdžios reikalų srityse, pranešė bankas.

Jis taip pat pažadėjo sujungti e-CNY sistemą su tradicine skaitmeninių mokėjimų sistema, kurioje dominuoja „Alipay” ir „WeChat Pay”, kad vartotojams ir prekybininkams būtų dar patogiau.

Susiję straipsniai

Naujienos