Kodėl Five9 (FIVN) akcijos šiandien krito daugiau nei 20%?

Ši diena rinkose sunki, nes S&P 500, Nasdaq ir kiti svarbiausi JAV akcijų indeksai toliau smunka žemyn. Tačiau ypač sunku „Five9” (FIVN) investuotojams. FIVN akcijų vertė pirmadienį kol kas sumažėjo 23 % ir toliau fiksuoja naujas sesijos žemumas.

Bendrovė prieš atidarymą paskelbė preliminarius trečiojo ketvirčio rezultatus. Priešingai nei praėjusią savaitę matėme iš Advanced Micro Devices (AMD), Five9 paskelbė gerus rezultatus.

Bendrovės pajamos sudarė apie 198 milijonus JAV dolerių ir viršijo analitikų lūkesčius (193,1 milijono JAV dolerių) bei ankstesnes vadovybės rekomendacijas (192,5-193,5 milijono JAV dolerių). Pelnas siekė maždaug 38 centus už akciją, o tai taip pat viršijo įverčius ir ankstesnes vadovybės prognozes.

Taigi, kokios blogos naujienos? Ir kodėl akcijos taip smarkiai atpigo?

Iš įmonės ir valdybos atsistatydina generalinis direktorius Rovanas Trolopas (Rowan Trollope). Vietoj to, jis išeina užimti privačios įmonės, veikiančios prieš pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO), generalinio direktoriaus pareigų.

Dabartinis pirmininkas ir buvęs „Five9” generalinis direktorius Mike’as Burklandas perima generalinio direktoriaus pareigas.

Išankstinėje prekyboje, prieš atsidarant biržoms, akcijos dėl šios naujienos pakilo, tačiau vėliau jos apsivertė ir buvo sugriautos.

Five9 akcijos grafikas
FIVN akcijos TradingView platformoje

Ar investuotojai neteisingai vertina FIVN akcijas?

Žvelgdami į šiandienos kainų pokyčius, manome, kad rinka gali reaguoti pernelyg jautriai. Jei ši bendrovė būtų pranešusi apie katastrofiškus rezultatus ir jos generalinis direktorius būtų atsistatydinęs, tuomet taip, FIVN akcijos būtų atpigusios – ir pelnytai.

Tačiau taip nėra. Nors generalinis direktorius pasitraukia gana staiga, „Five9” viršijo pelno ir pajamų įverčius bei savo pačios šių rodiklių prognozes. Nors vienas ketvirtis nebūtinai atsveria naujienas apie generalinį direktorių, tai, kad į jo pareigas stoja pirmininkas ir buvęs 10 metų generalinis direktorius, yra geras ženklas.

Tikriausiai Trollope’as nebenorėjo eiti generalinio direktoriaus pareigų. Galbūt jo interesai buvo kitur. Galbūt jį per daug išvargino poreikis kiekvieną ketvirtį tenkinti akcininkų reikalavimus. Priežasčių, kodėl jis nusprendė pasitraukti, gali būti daugybė.

Jei iki savaitės pabaigos FIVN akcijos nepakeis kurso, šią savaitę jos smuks aštuntą kartą per pastarąsias 10 savaičių.

Tendencija nėra palanki, o akcijos dabar yra 72 % nuvertėjusios nuo visų laikų maksimumo ir pasiekusios naujas 52 savaičių žemumas. Tiesą sakant, jei FIVN akcijos nukris dar 11 % nuo dabartinio lygio, jos pasieks Covid-19 žemumas.

Nors pirmadienio veiksmai gali atrodyti kaip perdėta reakcija, investuotojai taip pat turi prisiminti, kad esame meškų rinkoje. Netikėtos antraštės tokioms akcijoms nėra palankios.

Susiję straipsniai

Naujienos