Kokias kriptovaliutas renkasi instituciniai investuotojai?

Naujausia „Cointelegraph Research” atlikta 84 profesionalių investuotojų apklausa atskleidė, kad iš 316 mlrd. dolerių vertės respondentų valdomo turto 3,3 %, arba maždaug 10,42 mlrd. JAV dolerių yra investuota į kriptovaliutas.

Kai kurie apklausti investuotojai pranešė apie daugiau nei 50 % skaitmeninio turto dalį, tačiau respondentų vidutinė į kriptovaliutas investuota procentinė dalis sudaro apie 3 %.

Investuojant į kriptovaliutas pirmiausia buvo atsižvelgiama į rizikos ir grąžos santykį, nes 44 % respondentų šią savybę įvertino kaip „labai svarbią”. Kiti santykinai mažiau svarbiais laikomi veiksniai buvo „diversifikavimas” ir „mano įmonė įsitikinusi, kad ši technologija bus svarbi ateityje”.

Daugiau nei tik bitkoinas

Kaip ir tikėtasi, pagal populiarumą pirmauja „Bitcoin” (BTC), nes jį turi 94 % institucinių investuotojų, kuriems priklauso kriptovaliutos. Tačiau „Ethereum” (ETH) nedaug atsilieka – 75 %, o saugumo žetonai kartu su stabiliaisiais pinigais (stablecoins) seka po 31 %.

Bitcoin kriptovaliuta
Populiariausia kriptovaliuta – Bitcoin

Kriptovaliutos nėra vienintelis skaitmeninis turtas, kurį svarsto įsigyti instituciniai investuotojai, nes kai kurie iš jų planuoja į savo portfelius įtraukti tokenizuotus vertybinius popierius ir nepiniginius žetonus (NFT). Dar viena instituciniams investuotojams patraukli sfera yra metaverslo platformos, nes šio sektoriaus projektai 2022 m. jau pritraukė 120 mlrd. dolerių investicijų.

Pasak „McKinsey”, 59 % vartotojų džiaugiasi, kad savo kasdienę veiklą galėtų perkelti į metaverslus. Tikimasi, kad iki 2030 m. visos šios pramonės šakos poveikis rinkai pasieks 5 trilijonus JAV dolerių.

Instituciniai investuotojai renkasi kriptovaliutų fondus ir išvestines finansines priemones

Nepaisant to, kad pirmenybę teikia tiesioginėms investicijoms į kriptovaliutas, o ne investiciniams fondams ir struktūrizuotiems produktams, dauguma institucinių investuotojų skaitmeninio turto poveikį įgyja per pasyvius fondus, pavyzdžiui, Grayscale’s Bitcoin Trust.

Iš viso metinės įplaukos į kriptovaliutų fondus 2021 m. siekė 9,3 mlrd. dolerių, tačiau kriptovaliutų kainų kritimas 2022 m. padarė didelį spaudimą šių fondų akcijų kainoms, o labiausiai nukentėjo pasyviai valdomi fondai.

Be aktyviai ir pasyviai valdomų fondų akcijų įsigijimo, instituciniai investuotojai įsitraukia į kriptovaliutų išvestinių finansinių priemonių rinką dėl didelio likvidumo. Neatidėliotinų sandorių rinkose siūlomas penktadalis- aštuntadalis išvestinių finansinių priemonių rinkų likvidumo bitkoinui ir ketvirtadalis-penktadalis- penktadalis eteriui.

Atrodo, kad profesionalūs investuotojai labiau domisi pastaruoju turtu, nes jo pasirinkimo sandorių atvirųjų palūkanų dalis (5 mlrd. JAV dolerių) neseniai viršijo Bitcoino (4,8 mlrd. JAV dolerių) atvirųjų palūkanų dalį.

Likvidumo rizika investuotojams kelia didžiausią nerimą

Paaiškėjo, kad likvidumo rizika yra didžiausia kliūtis kriptovaliutų įsisavinimui, nes 51 % respondentų ją pažymėjo kaip labai svarbią. Kuo nepastovesnis turtas, tuo mažiau konservatyvūs investuotojai nori jį laikyti balanse.

2021 m. pavasarį „Tesla” pardavė dalį savo turimų bitkoinų akcijų, kad akcininkams pademonstruotų šio turto likvidumą. Tai labai padėjo parodyti ne tik „Tesla” akcininkams, bet ir likusioms akcijų rinkoms, kad skaitmeninio turto, pavyzdžiui, „Bitcoin”, turėjimas gali turėti privalumų.

Susiję straipsniai

Naujienos