Kosmoso technologijų startuoliai krenta iš rizikos kapitalo orbitos

Kosmoso technologijų startuoliai priversti riboti savo didelius užmojus, nes jų rėmėjai dėl dabartinės ekonominės suirutės renkasi saugesnius statymus, teigė rizikos kapitalo įmonė „Space Capital”.

Dešimtmečius augusi infliacija, sparčiai didėjančios palūkanų normos ir karas Ukrainoje sukrėtė pasaulio finansų rinkas, todėl investuotojai priversti įvertinti savo investavimo strategijas ir sutelkti dėmesį į įmones, kurių produktai rinkoje yra perspektyvūs.

Investicijos į kosmoso technologijų bendroves, kurios renka, apdoroja ir analizuoja su kosmosu susijusius duomenis, trečiąjį ketvirtį sumažėjo 80 % – nuo beveik 5 mlrd. dolerių pernai iki maždaug 1 mlrd. dolerių, sakoma „Space Capital” ataskaitoje.

„Rizikos kapitalo investuotojai persiorientuoja į įmonių programinės įrangos kaip paslaugos bendroves ir nusigręžia nuo giluminių technologijų bendrovių, kurios teikia inžinerinėmis inovacijomis pagrįstus sprendimus”, – teigė Niujorke įsikūrusi „Space Capital”.

Ji pridūrė, kad rizikos kapitalo investicijų į kosmoso technologijų bendroves apimtis sumažėjo 44 %, palyginti su 31 % nuosmukiu platesnėje rinkoje.

investicijos į kosmoso technologijų kompanijas

Rizikos kapitalo įmonės „siekia sumažinti kapitalo imlių įmonių, kurių pelningumo modeliai yra maži arba ilgalaikiai, įtaką”, – teigė „Space Capital” vadovaujantis partneris Čadas Andersonas.

„Dėl šios priežasties per ekonomikos nuosmukį labiausiai nukentės kosmoso infrastruktūros sluoksnis”.

Nepalankios nuotaikos paveikė ir viešai kotiruojamas „naująsias” kosmoso bendroves, tokias kaip Rocket Lab USA (RKLB), Astra Space (ASTR), Spire Global (SPIR) ir Satellogic Inc (SATL), kurių akcijos atpigo 49-92 %.

Daugelis investuotojų, kurie praėjusiais metais domėjosi aviacijos ir kosmoso sritimi, pasitraukė, sakė Williamas Kowalskis, vienas iš bendrovės „Atomos Space”, kuri gamina kosminius aparatus, padedančius palydovams manevruoti kosmose, įkūrėjų.

„Lėšų pritraukimas buvo sudėtingas, tačiau tai leido išsiskirti kapitalo požiūriu efektyvesnėms bendrovėms”, – sakė jis.

Susiję straipsniai

Naujienos