Marihuanos rinka: 3 aktualios bendrovių akcijos investavimui

Neseniai įvyko du dalykai, dėl kurių investuotojai rimčiau susimąstė apie marihuanos bendrovių akcijų pirkimą.

Pirmas, „Uber Eats” (UBER) ir kanapių informacijos platformos operatorius „Leafly” (LFLY) paskelbė pradėję bendradarbiauti kanapių pristatymo srityje didžiausiame Kanados mieste Toronte. Jei eksperimentas Toronte bus sėkmingas, jie gali pradėti kanapių pristatymą ir kituose Ontarijo provincijos miestuose.

Šiuo metu „Leafly” bendradarbiauja su maždaug 200 kanapių mažmenininkų Toronto rajone.

Antrasis pranešimas, leidžiantis manyti, kad kanapių rinka plėsis, buvo žinia, kad „Green Thumb Industries” (GTBIF) bendradarbiauja su „Circle K”, vienu didžiausių pasaulyje parduotuvių tinklų. „Green Thumb” prekiaus medicinine marihuana nuomojamose patalpose dešimtyje „Circle K” degalinių Floridoje.

„Circle K” degalinėse „žolės” galės įsigyti tik medicininės marihuanos korteles turintys Floridos gyventojai, t. y. apie 700 000 žmonių visoje valstijoje. Šis sandoris yra dar vienas ženklas, kad šalis yra pasirengusi marihuanos plitimui.

Štai trys marihuanos akcijos, į kurias šios rinkos investuotojai turėtų atkreipti dėmesį:

Trulieve Cannabis (TCNNF)

Nors „Green Thumb” sudarė potencialiai pelningą mažmeninės prekybos sandorį Floridoje, „Trulieve Cannabis” (TCNNF) užima didesnę medicininės marihuanos rinkos dalį šioje valstijoje. Trulieve Floridoje turi 120 medicininės marihuanos vaistinių, t. y. dvigubai daugiau nei kitas didžiausias konkurentas. Ji taip pat veikia 11 valstijų.

Spalio pradžioje „Beacon Securities” analitikas Russellas Stanley pakartojo savo akcijų pirkimo reitingą. Jo vertinimu, „Trulieve” uždirbs 419 mln. Kanados dolerių pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) iš 1,26 mlrd.

TCNNF marihuanos akcijos
TCNNF akcijų vertė | Google Finance duomenys

Stanley nurodo, kad Džordžijos valstija taps svarbiu bendrovės pajamų ir pelno generatoriumi. Jis taip pat pažymi, kad „Trullieve” plečia veiklą Arizonoje ir Vakarų Virdžinijoje, kur ji turi atitinkamai 20 ir aštuonias vaistines. Stanley teigia, kad bendrovė turi daug pinigų, kad galėtų įsigyti vieną ar du pirkinius, o jos balanse yra apie 190 mln. kanadietiškų dolerių grynųjų pinigų.

TCNNF akcijomis prekiaujama už 1,6 karto didesnį nei numatomų 2023 m. pardavimų kursą. Agresyvūs investuotojai turėtų įtraukti „Trulieve” į savo portfelius.

Alimentation Couche-Tard (ANCTF)

Alimentation Couche-Tard (ANCTF) yra greito maisto parduotuvių operatorė, turinti daugiau kaip 7 000 mažmeninės prekybos parduotuvių tinklą visoje Šiaurės Amerikoje, į kurį įeina ir Circle K. Ji siūlo investuotojams konservatyvesnį būdą žaisti minėtu Circle K sandoriu nei perkant Green Thumb akcijas.

Sandoris su „Green Thumb” nėra vienintelis „Alimentation Couche-Tard” marihuanos sandoris. Rugsėjį bendrovė paskelbė bendradarbiaujanti su „Fire & Flower” (FFLWF), kad šalia „Circle K” parduotuvės Bramptone ir Ontarijuje, atidarytų „Spark Perks” kanapių parduotuvę.

ANCTF marihuanos akcijos
ANCTF akcijų vertė | Google Finance duomenys

Tai yra pirmoji iš 10 kartu veikiančių parduotuvių, kurias bendrovės planuoja atidaryti per ateinančius metus. Ji bus atidaryta po dviejų bandomųjų parduotuvių atidarymo Albertoje 2020 m. liepos mėnesį.

Bendrovei „Couche-Tard” priklauso daugiau kaip 35 % Toronte įsikūrusios kanapių mažmeninės prekybos ir technologijų bendrovės „Fire & Flower”, valdančios 92 kanapių parduotuves visoje Kanadoje, akcijų. Ji pradėjo investuoti į bendrovę 2019 m. ir, atrodo, rimtai nusiteikusi pradėti prekybą kanapėmis bendro prekės ženklo vietose Kanadoje, JAV ir kitur.

Per pastaruosius 10 metų „Couche-Tard” pajamos augo 11 proc. per metus, o EBITDA – apie 20 proc.

Tilray (TLRY)

Tilray (TLRY) yra pirmaujanti Kanados kanapių bendrovė, užimanti 8,5 % rinkos. Spalio pradžioje bendrovė paskelbė nevienareikšmius pirmojo fiskalinio ketvirčio rezultatus. Grynosios pajamos iš esmės nepakito, palyginti su ankstesniais metais, atsižvelgus į valiutų kursų svyravimus, tačiau jau 14-ą ketvirtį iš eilės ji pasiekė teigiamą pakoreguotą EBITDA rodiklį.

Bendrovė „Tilray” plečia savo kanapių verslą užsienyje ir turi puikią ne kanapių turto, priklausančio JAV, grupę, įskaitant „SweetWater Brewing”, „Breckenridge Distillery” ir „Manitoba Harvest”.

TLRY akcijų vertė | Google Finance duomenys

Bendrovė neseniai bendradarbiavo su „Anheuser-Busch” (BUD) „Breckenridge Brewery”, kad gamintų statinėse brandintą alų ir alaus statinėse brandintą viskį su prekės ženklu „Buddy Pass”. Šiuo metu jį galima įsigyti visoje JAV per „Southern Glazer’s Wine & Spirits”, vieną didžiausių alkoholio platintojų Amerikoje.

„Tilray” alkoholio verslas sudaro 13 proc. visų jos pajamų, t. y. 400 bazinių punktų daugiau nei prieš metus.

Kol JAV federalinė vyriausybė legalizuos kanapes, „Tilray” turi daugiau nei pakankamai darbo. Be to, turėdama beveik 500 mln. JAV dolerių grynųjų pinigų, ji gali tikėtis daugiau įsigijimų.

Į šias marihuanos ar kitų įmonių akcijas galite investuoti Lietuvoje veiklą vykdančioje ir Lietuvos Banko išduotą licenciją turinčioje Freedom24 platformoje. Užsiregistravus per šią nuorodą ir įvykdžius sąlygas gausite nemokamą akciją dovanų!

Primename, kad tai nėra finansinis patarimas ar pasiūlymas ir visi sprendimai turi būti priimami asmeniškai arba pasitarus su finansų konsultantu.

Susiję straipsniai

Naujienos