„Microsoft” įsigyja švarios energijos kreditų iš OPG

„Microsoft Canada” įsigis švarios energijos kreditų (CEC), gaunamų iš „Ontario Power Generation” (OPG) anglies dioksido neišskiriančių hidroelektrinių ir branduolinių elektrinių, ir taip prisidės prie „Microsoft” pastangų savo duomenų centrus aprūpinti CO2 neišskiriančia energija. Šis susitarimas dėl CEC pirkimo abiem bendrovėms yra pirmasis.

Pagal šią strateginę partnerystę, kuria siekiama spręsti klimato kaitos problemą ir skatinti tvarų augimą visame Ontarijuje, abi bendrovės bendradarbiaus įgyvendinant įvairias iniciatyvas, skirtas novatoriškiems švarios energijos sprendimams ir skaitmeninių įgūdžių įgijimo programoms kurti.

Bendrovė „Microsoft” kas valandą įsigis CEC, gaunamą iš OPG anglies dioksido neišskiriančio turto Ontarijuje. Bendrovė įsipareigojo, kad iki 2030 m. 100 proc. jos duomenų centrų suvartojamos energijos 100 proc. visame pasaulyje bus suvartojama perkant nulinį anglies dioksido kiekį – tai yra jos tikslas 100/100/0 iki 2030 m.

Partneriai taip pat bendradarbiaus įgyvendinant iniciatyvas, įskaitant valandinės energijos suderinimo platformos kūrimą naudojant „Microsoft” „Azure IoT” (daiktų internetas) ir dirbtinio intelekto technologiją, kad klientų poreikiai būtų suderinti su vietiniais anglies dioksido neišskiriančiais energijos šaltiniais, o klientai galėtų skaidriau ir tiksliau įvertinti savo išmetamų teršalų poveikį.

Švari energija

OPG pasirinko „Azure” kaip savo debesijos platformą, kad modernizuotų taikomąsias programas, IT infrastruktūrą ir paslaugas: migracija į debesiją taip pat padės įmonei sumažinti anglies dioksido pėdsaką.

Partneriai taip pat ketina išnagrinėti skaitmeninių bendrų inovacijų galimybes, kad paspartintų OPG mažų modulinių reaktorių (SMR) programą, siekdami sukurti paslaugą, kuria ateityje galėtų pasinaudoti kiti pasauliniai tiekėjai, kad galėtų vietoje diegti SMR ir sparčiau įgyvendinti švarios energijos sprendimus. Be to, pagal atskirą susitarimo memorandumą jie ketina įvertinti CEC, susijusių su SMR, kurį OPG planuoja statyti Darlingtono naujojo branduolinio projekto vietoje, anglies dioksido neišskiriančia energija, pirkimą.

„Ši novatoriška partnerystė ne tik paskatins ekonominę plėtrą Ontarijuje, bet ir taps pavyzdžiu kitoms bendrovėms ir jurisdikcijoms skatinant naudoti švarią hidroenergiją ir branduolinę energiją”, – sakė OPG prezidentas ir generalinis direktorius Kenas Hartvikas (Ken Hartwick), pridurdamas, kad OPG įsipareigojo iki 2040 m. pasiekti, kad jos bendrovė būtų „grynasis nulis”, ir veikti kaip veiksmingo visos ekonomikos anglies dioksido išmetimo mažinimo katalizatorius. „Užtikrinant pramonei galimybę naudotis švaria energija, kuri kompensuotų išmetamųjų teršalų kiekį, padedama siekti šio tikslo”, – sakė jis.

„Klimato kaitą galime įveikti tik spręsdami šį iššūkį kartu”, – sakė „Microsoft Canada” prezidentas Chrisas Barry. „Glaudus bendradarbiavimas su tokiomis organizacijomis, kaip OPG, padės mums siekti tvaresnės ateities ir toliau skatinti inovacijas Ontarijuje.”

Anksčiau šiais metais JAV komunalinių paslaugų bendrovė „Constellation” paskelbė bendradarbiaujanti su „Microsoft” kuriant energijos suderinimo technologiją, kuri padėtų klientų elektros poreikius suderinti su vietiniais anglies dioksido neišskiriančiais šaltiniais.

Pagal šį susitarimą „Microsoft” per penkerius metus dalį švarios energijos išteklių įsigis iš „Constellation” – didžiausios JAV beanglės energijos gamintojos, turinčios didžiausią šalyje branduolinių jėgainių parką. Tame susitarime taip pat numatyti planai, kad partneriai kartu dirbs siekdami plėtoti švarios energijos technologijas, įskaitant perėjimą prie „Microsoft” debesijos platformos „Azure”.

OPG 18 153 MW eksploatuojamų gamybos pajėgumų apima 4 850 MW iš dviejų Darlingtono ir Pickeringo branduolinių elektrinių, kurios, bendrovės teigimu, tiekia apie 30 proc. elektros energijos Ontarijui.

Susiję straipsniai

Naujienos