Muskas paaiškino, kodėl atleido beveik pusę „Twitter” darbuotojų

Po priverstinių atleidimų iš darbo „Twitter Inc” (TWTR) generalinis direktorius Elonas Muskas gina savo sprendimą atleisti beveik 50 proc. bendrovės darbuotojų visame pasaulyje.

Kaip pranešama, penktadienį „Twitter” atleido tūkstančius darbuotojų iš visos bendrovės skyrių, įskaitant daugiau nei 983 darbuotojus Kalifornijoje, skelbia CNBC. Tikimasi, kad vykstantys atleidimai galiausiai palies apie 3 700 žmonių.

Apie tai, kad buvo atleisti „Twitter” darbuotojai iš rinkodaros ir komunikacijos, dirbtinio intelekto, paieškos, viešosios politikos, sveikatingumo ir kitų skyrių, buvo pranešta pačiame tviteryje.

Taip pat pranešama, kad Muskui, kuris yra ir „Tesla Inc” (TSLA) generalinis direktorius, buvo iškelta byla dėl jo planų sumažinti darbuotojų skaičių. Grupinį ieškinį San Franciske, Kalifornijoje, federaliniam teismui pateikė advokatė Shannon Liss-Riordan.

Keletas socialinio tinklo darbuotojų pateikė kolektyvinius ieškinius, kuriuose teigiama, kad bendrovė, atleidusi darbuotojus, pažeidžia federalinį ir Kalifornijos darbuotojų prisitaikymo ir perkvalifikavimo įstatymą (angl. WARN Act), pranešė CNN.

Tuo tarpu E. Muskas pateisino savo žingsnį ir teigė, kad nebuvo kito pasirinkimo, kai bendrovė kasdien praranda milijonus dolerių. Jis taip pat sakė, kad visiems išėjusiems darbuotojams buvo pasiūlytos atitinkamos išeitinės kompensacijos.

Praėjusią savaitę Muskas tviteryje rašė: „Socialinio tinklo pajamos smarkiai sumažėjo dėl aktyvistų grupių spaudimo reklamuotojams, nors turinio moderavimo srityje niekas nepasikeitė, o mes padarėme viską, ką galėjome, kad nuramintume aktyvistus. Nepaprastai susipainiojome! Jie bando sunaikinti žodžio laisvę Amerikoje”.

E. Muskas siekia sumažinti bendrovės sąnaudas ne tik todėl, kad ji patiria didelį nuostolį, bet ir todėl, kad jam reikia grąžinti 13 mlrd. dolerių skolą, kurią jis pritraukė iš investuotojų siekdamas perimti bendrovę.

Jis taip pat paskelbė, kad bendrovė iš patikrintų paskyrų ims 8 JAV dolerių mokestį per mėnesį vietoj buvusių 4,99.

Antrąjį šių metų ketvirtį „Twitter” patyrė 270 mln. dolerių grynųjų nuostolių, palyginti su 66 mln. dolerių pelnu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

E. Muskas įsigijo „Twitter” už 44 mlrd. dolerių ir, kai kurių analitikų teigimu, yra spaudžiamas mažinti išlaidas po to, kai sudarė sandorį, kuriame permokėjo.

Susiję straipsniai

Naujienos