Nauja birža Egiptui siūlo dar vieną būdą importuoti kviečius

Egipto valstybinė grūdų supirkimo įmonė galės pirkti kviečius tarptautiniu mastu per naujai pradėjusią veikti biržą, kuria taip pat siekiama panaikinti vietos kainų iškraipymus, sakė jos pirmininkas.

Neseniai valstybinė GASC (Prekių tiekimo generalinė institucija), ieškodama konkurencingesnių pasiūlymų, nusprendė pirkti kviečius ir kitas žaliavas tiesiogiai iš pasaulinių tiekėjų, o ne per tradicinę konkursų sistemą.

Per biržą GASC gali įsigyti vietos kviečių iš ūkininkų, sekmadienį sakė tiekimo ministro pavaduotojas ir biržos pirmininkas Ibrahimas Ašmavis (Ibrahim Ashmawy).

„Jei šiandien GASC yra pardavėjas (biržoje), rytoj ji gali tapti pirkėju”, – sakė I. Ashmawy. „Ji turės skirtingus kanalus”.

Egiptas, kuris yra didžiausias kviečių importuotojas pasaulyje, sekmadienį pradėjo veikti naujoje prekių biržoje, sakoma tiekimo ministerijos pranešime, o GASC pasiūlė 12 000 tonų rusiškų kviečių iš savo atsargų privataus sektoriaus perdirbėjams.

Naujoji birža sukurta taip, kad veiktų kaip neatidėliotinų sandorių rinka, kurios kainas lemia pasiūla ir paklausa. Kol kas ji veikia pagal uždarų konkursų sistemą, kai konkurso dalyviai pasiūlymus pateikia užklijuotame voke, o GASC išrenka geriausią.

„Mums labai reikia biržos, kad galėtume reguliuoti rinką. Rinka nėra geriausios būklės, joje daug kainų iškraipymų”, – sakė Ašmavy.

Pirmąją prekybos dieną, sekmadienį, 18 sandorių kviečiai buvo parduoti po 9750 Egipto svarų (397 JAV dolerius) už toną.

Kaire esančioje biržoje, kurioje Egipto vyriausybė nagrinėja galimybę prekiauti dar dešimčia prekių, įskaitant ryžius, auksą ir plieną, iki šiol užsiregistravo du šimtai bendrovių, įskaitant 36 perdirbėjus.

Susiję straipsniai

Naujienos