OPEC padidino naftos gavybą iki aukščiausio lygio per pastaruosius metus

Penktadienį „Reuters” tyrimas parodė, kad OPEC rugsėjo mėn. padidino naftos gavybą iki aukščiausio lygio nuo 2020 m., tačiau neįvykdė rugsėjo mėn. kvotos.

Rugsėjo mėn. OPEC naftos gavyba buvo mažesnė už nustatytą mėnesio kvotą, nors per mėnesį gavyba padidėjo daugiau nei žadėta padidinti 64 000 barelių per parą.

Tyrimo metu nustatyta, kad OPEC gavyba rugsėjo mėn. siekė 29,81 mln. barelių per parą – 210 000 barelių per parą daugiau nei rugpjūčio mėn. Dešimties OPEC mažinimo programoje dalyvaujančių narių gavyba rugsėjo mėn. buvo 130 000 barelių per parą didesnė nei rugpjūčio mėn.

Apžvalgos duomenimis, rugsėjo mėn. 10 dieną OPEC gamybos pakte dalyvaujančių narių pagamino 1,32 mln. barelių per parą mažiau nei planuota – tai yra šiek tiek geriau nei rugpjūtį, kai gamybos apimtis sumažėjo 1,4 mln. barelių per parą.

Kaip ir tikėtasi, Saudo Arabija sugebėjo padidinti naftos gavybą 50 000 barelių per parą rugsėjo mėnesį ir pasiekė 11 mln. barelių per parą tikslą. JAE ir Kuveitas taip pat pasiekė savo planinius rodiklius.

Saudo Arabija padidino naftos gavybą
Saudo Arabija, nuotrauka Akil ImranUnsplash

Pasak „Reuters”, Irako gavybos apimtys buvo „mažai pakitusios”.

Libija ir Nigerija, kurioms netaikomas OPEC susitarimas dėl gavybos, padidino gavybą, taip prisidėdamos prie bendro grupės gavybos padidėjimo.

Pranešama, kad OPEC+ susiaurino lapkričio mėn. gavybos planų galimybes ir šiuo metu diskutuoja dėl gavybos sumažinimo nuo 500 000 iki 1 mln. barelių per parą, penktadienį teigė „Reuters” šaltinis. Planuojama, kad didesnė OPEC+ grupė susitiks spalio 5 d. ir oficialiai patvirtins lapkričio mėn. planą.

Anksčiau šią savaitę Rusija, kaip pranešama, rekomendavo grupei sumažinti gavybą 1 mln. barelių per parą.

Ženklai rodo, kad OPEC+ nori ginti maždaug 90 JAV dolerių vertės naftą. Šiuo metu Brent markės barelis kainuoja 88,30 JAV dolerio už barelį – jis pigo nepaisant paaštrėjusios geopolitinės padėties Rusijoje ir Ukrainoje, įtemptos rinkos ir padidėjusios įtampos dėl dujotiekio Nordstream 1 ir 2 sprogimų.

Susiję straipsniai

Naujienos