Pasaulio bankas: Žaliavų kainos gali išlikti aukštos

Nors žaliavų kainos per vasaros akcijų ralį buvo sumažėjusios, jos vėl kyla aukštyn, todėl vartotojai negali atsikvėpti nuo kylančių kainų. Banko ataskaitoje pažymima, kad kainos kurį laiką gali išlikti aukštos.

Ne tik infliacija yra pagrindinis kylančių žaliavų kainų katalizatorius. Ataskaitoje teigiama, kad kainų kilimą lemia ir artimiausius porą metų lems kitų veiksnių sankaupa.

„Pasaulio banko ataskaitoje apie artimiausią žaliavų sektoriaus ateitį atskleidžiama, kad dėl besikeičiančių pasaulinių prekybos, gamybos ir vartojimo modelių iki 2024 m. pabaigos žaliavų kainos išliks istoriškai aukštame lygyje”, – pažymima „Yahoo! Finance” pranešime.

Viso pasaulio centriniai bankai, pavyzdžiui, JAV Federalinis rezervų bankas, didina palūkanų normas, siekdami sumažinti infliaciją. Tačiau dėl to kyla nuogąstavimų, kad per aukštai pakilus palūkanų normoms, gali būti nuslopintas ekonomikos augimas, o Pasaulio bankas pataria to nedaryti.

„Pasaulio banko viceprezidentas teisingo augimo, finansų ir institucijų klausimais Indermitas Gilis (Indermit Gill) sakė, kad sparčiai kylančios žaliavų kainos ėmė kelti stagfliacijos grėsmę”, – priduriama straipsnyje. „Gillas paragino politikos formuotojus pasinaudoti visomis galimybėmis didinti ekonomikos augimą šalies viduje ir vengti veiksmų, kurie atneštų žalos pasaulio ekonomikai.”

Susiję straipsniai

Naujienos