„Penny stocks”: 7 įdomios menkavertės akcijos

Akcijoms tebesant meškų rinkoje, net geriausios menkavertės akcijos ir toliau parduodamos žemomis kainomis.

Vis dar tvyrant makroaplinkos neapibrėžtumui: infliacijai, didėjančioms palūkanų normoms ir galimam nuosmukiui, investuotojai nenori pasinerti į šias akcijas, kurios paprastai yra rizikingesnės ir nepastovesnės nei didelės kapitalizacijos akcijos.

Nors tai bloga žinia, kalbant apie trumpalaikes galimybes, ilgesnio laikotarpio investuotojams šiandienos baimės, netikrumo ir abejonių atmosfera yra naudinga. Dėl dabartinių rinkos sąlygų šios aukštos kokybės nebrangios akcijos (kurių kaina neviršija 5 JAV dolerių už akciją) gali atsigauti, kai visa rinka pradės rodyti „gyvybės ženklus”.

Žemiau aprašytos septynios menkavertės akcijos yra pakankamai „patikimos”, tačiau tokio tipo akcijų pirkimas gali atnešti ir didžiulius nuostolius, kadangi „penny stocks” akcijose rizika yra pati didžiausia.

Assertio Therapeutics (ASRT)

Nuo 2021 m. pabaigos iki 2022 m. vidurio keturis kartus pakilę, pastarieji keli mėnesiai investuotojams į „Assertio Therapeutics” (ASRT) buvo žiaurūs. Šios farmacijos įmonės menkavertės akcijos atpigo nuo 4 iki 2,50 JAV dolerio už akciją, todėl tai yra vienas iš geriausių variantų investuoti, turintis atšokimo galimybių ateityje.

ASRT menkavertės akcijos
ASRT akcijų vertė | Google Finance duomenys

ASRT akcijos smuko dar rugpjūčio mėnesį, pasirodžius žiniai apie bendrovės 70 mln. dolerių vertės konvertuojamųjų obligacijų siūlymą. Šis sandoris akcininkams sumažins jų turtą, tačiau artimiausiu metu patiriamas skausmas, susijęs su pyrago padalijimu į daug daugiau gabalėlių, galiausiai gali atsipirkti.

Be to, net ir atsižvelgus į numatomą kitų metų pelno sumažėjimą (nuo 51 cento iki 34 centų), Assertio akcijomis prekiaujama su nedideliu farmacijos bendrovės pelno kartotiniu koeficientu (7,3). Kai pelnas normalizuosis, ASRT įvertinimas gali grįžti į lygį, labiau atitinkantį panašių įmonių lygį (apie 10x pelnas).

Republic First Bancorp (FRBK)

Republic First Bancorp (FRBK) akcijos šiemet kol kas pasirodė prastai – jų vertė nukrito apie 20%, labiausiai dėl bendrovei būdingų veiksnių.

Vėluojant pateikti ketvirtines ataskaitas, Republic pateko į Nasdaq biržos nemalonę. Nasdaq nori išbraukti FRBK akcijas iš biržos sąrašo dėl šių reikalavimų nesilaikymo. Šis bankas taip pat kovoja su dviem atskiromis aktyvistų investuotojų grupėmis. Nors su viena iš šių grupių pavyko susitaikyti, drama su kita aktyvistų frakcija tęsiasi.

FRBK menkavertės akcijos
FRBK akcijų vertė | Google Finance duomenys

Taigi, kas lemia, kad šios menkavertės akcijos yra vienos iš geriausių, kurias verta pirkti? Akcijomis prekiaujama su daugiau nei 45 % nuolaida nuo paskutinės paskelbtos FRBK materialios buhalterinės vertės ir tik 7,5 karto didesne kaina nei apskaičiuotas 2022 m. pelnas.

Netikrumas dėl dabartinių jos veiklos rezultatų gali būti daugiau nei kompensuotas dabartinėmis kainomis. Galbūt norėsite apsvarstyti šią rizikingą, bet įdomią situaciją.

Globalstar (GSAT)

Žiūrint į tradicinius rodiklius, „Globalstar” (GSAT) neatrodo kaip viena iš geriausių menkaverčių akcijų, į kurias galima šiuo metu investuoti. Palydovinio ryšio tiekėjo akcijomis prekiaujama dideliu kainos ir pardavimo santykio koeficientu (23,8), be to, šiuo metu bendrovė dirba nuostolingai.

Vis dėlto GSAT akcijos gali būti vertingos, atsižvelgiant į tai, kaip veikia pagrindinis katalizatorius. Po daugelį metų sklandžiusių gandų „Apple” (AAPL) pagaliau sudarė sutartį su „Globalstar”, kad užtikrintų palydovinį ryšį telefonui „iPhone 14„.

Kaip „Globalstar” vadovybė atskleidė Vertybinių popierių ir biržos komisijai pateiktoje ataskaitoje, šis sandoris gali padidinti pajamas nuo 129,4 mln. dolerių šiais metais iki 230 mln. dolerių sekančiais metais.

GSAT menkavertės akcijos
GSAT akcijų vertė | Google Finance duomenys

Nuo to laiko iki 2026 m. pajamos gali išaugti dar 35 %, o didžioji dalis šių padidėjusių pajamų gali būti nukreipta tiesiai į galutinį pelną (remiantis 55 % EBITDA maržos prognozėmis). Nors GSAT šiemet pabrango beveik 59 %, ji ir toliau gali kilti kartu su gerėjančiais rezultatais.

Gran Tierra Energy (GTE)

Kanadoje įsikūrusios Gran Tierra Energy (GTE) veikla vykdoma tik Lotynų Amerikoje. Naftos ir dujų įmonė vykdo projektus Kolumbijoje ir Ekvadore.

Kaip ir kitos naftos ir dujų žvalgybos įmonių akcijos, GTE iki šiol 2022 m. pabrango. Tačiau nuo to laiko GTE rezultatus stabdo birželio mėnesį Kolumbijos prezidentu išrinktas Gustavo Petro.

GTE menkavertės akcijos
GTE akcijų vertė | Google Finance duomenys

Kaip liepos mėn. aptarė Louis Navellier, Petro yra naftos žvalgybos priešininkas. Vis dėlto gali būti, kad rinka pernelyg sureagavo į šias politines naujienas.

Netrukus po rinkimų vienas Kanados naftos akcijų analitikas (Phil Skolnick iš Eight Capital) teigė, kad susiskaldžiusi Kolumbijos įstatymų leidžiamoji valdžia apribos Petro galimybes įgyvendinti nepalankius Kolumbijos žvalgybos politikos pakeitimus.

Išnykus šiems politiniams rūpesčiams ir naftos kainoms išliekant aukštoms, Gran Tierra Energy menkavertės akcijos, kurių kaina yra labai sumažėjusi ir vos tris kartus viršijanti pelną, gali smarkiai pakilti į viršų.

GEE grupė (JOB)

Sakyti, kad „GEE Group” (JOB) menkavertės akcijos yra labai pigios, šiek tiek klaidinga, nes jų kaina yra tris kartus didesnė už numatomą 2022 m. pelną. Dėl karštos darbo rinkos po pandemijos ši personalo atrankos įmonė turėtų sulaukti puikių metų.

Kadangi didėjančios palūkanų normos ir dėl to lėtėjanti ekonomika paveiks darbo rinką, GEE pelningumas tikriausiai labai sumažės. Nepaisant to, JOB akcijos yra dar viena situacija, kai, net ir atsižvelgus į būsimą sulėtėjimą, jos akcijos yra puiki galimybė ilgalaikiams investuotojams.

JOB menkavertės akcijos
JOB akcijų vertė | Google Finance duomenys

Jei GEE pelnas vienai akcijai kitais metais sumažės nuo 20 centų iki 9 centų, šios menkavertės akcijos pelnas vis dar bus gana mažas – maždaug 7. Kaip teigė „Seeking Alpha” komentatorius, bendrovė neseniai gautas netikėtas pajamas panaudojo savo balansui sumažinti. Dėl to bendrovė yra gerai pasirengusi klestėti po nuosmukio, o tai yra gera žinia JOB akcijoms ilguoju laikotarpiu.

Nano Dimension (NNDM)

Nano Dimension (NNDM), kuri 2021 m. buvo populiari tarp memuarų minios, nuo to laiko nukrito iki žemiausių kainų. Izraelyje įsikūrusios pridėtinės gamybos (dar vadinamos 3D spausdinimu) bendrovės menkavertės akcijos dabar parduodamos už šiek tiek daugiau nei 2,50 JAV dolerio už akciją.

Tačiau skirtingai nei dauguma kitų memuarų akcijų, kurios, nepaisant didelio dviženklio kritimo, išlieka nepakankamai įvertintos, NNDM akcijos tikriausiai yra labai vertingos. Dėl vis dar didelės grynųjų pinigų ir trumpalaikių investicijų pozicijos (1,28 mlrd. JAV dolerių) „Nano” materialioji buhalterinė vertė yra apie 4,88 JAV dolerio už akciją, t. y. beveik dvigubai didesnė už dabartinę akcijų kainą.

nndm menkavertės akcijos
NNDM akcijų vertė | Google Finance duomenys

Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad ši ankstyvosios stadijos bendrovė išleidžia labai daug grynųjų pinigų, ši nuolaida gali būti trumpalaikė. O gal taip ir yra?

Jei bendrovė padarys didelę pažangą mažindama grynųjų pinigų nuostolius ir toliau atpirks akcijas, per artimiausius metus NNDM gali smarkiai pakilti. Tik dalinis atsigavimas galėtų reikšti didelį augimą investuotojams, kurie šiandien perka, tikiedamiesi šios bendrovės menkavertės akcijos atneš didžiulius pelnus.

Ring Energy (REI)

Sakoma kad, finansinis svertas yra dviašmenis kardas. 2018-2020 m. energijos kainų nuosmukis buvo bloga žinia naftos ir dujų gavybos įmonei „Ring Energy” (REI), turinčiai didelį svertą.

Per šį nuosmukį „Ring” akcijos krito nuo dviženklio skaičiaus iki mažiau nei 1 JAV dolerio už akciją kainos.

Tačiau 2021 ir 2022 m. neįtikėtinai pabrangus naftai, REI akcijos taip pat neįtikėtinai šoktelėjo į viršų. 2020 m. prekiauta beveik 50 centų už akciją kainomis, o šių metų pradžioje šios menkavertės akcijos trumpam kainavo daugiau nei 5 JAV dolerius už vieną akciją. Nors REI nusmuko atgal iki maždaug 3 JAV dolerių už vienetą, gali būti, kad įvyks dar vienas didelis pakilimas.

rei menkavertės akcijos
REI akcijų vertė | Google Finance duomenys

Jei energijos kainos išliks aukštos, vadovybė planuoja kitais metais paspartinti sverto mažinimą. Didelė skola yra svarbi priežastis, dėl kurios „Ring” prekiaujama už mažą kartotinį koeficientą (3,1). Tolesnės pastangos mažinti finansinį įsiskolinimą gali lemti, kad bendrovės reitingas vėl taps panašesnis į bendrovių, kurių akcijų vertė yra 5-10 kartų didesnė už pelną, reitingą.

Į šių ar kitų įmonių akcijas galite investuoti mūsų rekomenduojamoje Trading 212 platformoje.

Užsiregistravus per šią nuorodą arba žemiau esantį reklaminį skydelį ir įvykdžius sąlygas gausite nemokamą iki 100 eurų vertės akciją dovanų!

Investavimo platforma

Primename, kad šis straipsnis nėra finansinis patarimas ar pasiūlymas ir visi sprendimai turi būti priimami asmeniškai arba pasitarus su finansų konsultantu.

Susiję straipsniai

Naujienos