Prieš šiandienos FED sprendimą Euro zonos obligacijų pajamingumas stabilus

Šiandien prieš Federalinės rezervų sistemos posėdį euro zonos vyriausybių obligacijų pajamingumas stabilizavosi, nes JAV duomenys sumažino spekuliacijas, kad centrinis bankas gali parodyti lėtesnį pinigų politikos griežtinimo tempą.

Rinkos prognozuoja dar vieną palūkanų normos padidinimą 75 baziniais punktais, kuris JAV federalinių fondų palūkanų normą padidintų iki 3,75-4,00 %, ir mano, kad dabartinis palūkanų normų didinimo etapas baigsis 2023 m. pirmąjį pusmetį, kai palūkanų norma bus 4,75-5,00 %.

Vokietijos 10 m. vyriausybės obligacijų pajamingumas (DE10YT) padidėjo 1,5 bazinio punkto ir sudarė 2,15 %.

„Tikimės, kad iki metų pabaigos 10 m. Bundų pajamingumas bus 2,25-2,5 %, – sakė UBS tyrimų strategas Rohanas Khanna.

Vokietijos obligacijų pajamingumas
Vokietijos 10 metų obligacijų pajamingumas

„Manome, kad euro zonos infliacija artimiausius du ar tris mėnesius bus apie 10 %, o tai reiškia, kad ECB bus sunku signalizuoti apie pinigų politikos griežtinimo lėtėjimą”, – pridūrė jis.

„Po vakarykščių JAV duomenų mūsų ekonomistai tikisi, kad į bet kokį palūkanų normų didinimo tempo sulėtėjimą bus reaguojama gairėmis, kad FED gali didinti palūkanų normas ilgiau ir iki didesnio galutinio lygio”, – sakė Citi analitikai.

„Manome, kad Powell’o aiškus pareiškimas, jog nepakankamo griežtinimo rizika yra daug didesnė negu per didelio griežtinimo rizika, yra labai palankus rezultatas”, – pridūrė Citi analitikai.

Pasak Khanna, „JAV centrinis bankas paliks atviras galimybes, įskaitant tolesnį 75 bazinių punktų palūkanų normos didinimą gruodžio mėnesį”.

JAV Federalinis atvirosios rinkos komitetas (FOMC) paskelbs pareiškimą 20:00 val. Lietuvos laiku, o po pusvalandžio pirmininkas Džeromas Pauelas surengs spaudos konferenciją.

„Bet koks posūkio signalas gali lemti lengvesnių finansinių sąlygų atsiradimą, o tai dar labiau apsunkins jų darbą mažinant infliaciją”, – sakė „Deutsche Bank” analitikai.

„Taip nutiko po liepos mėnesio posėdžio, kai investuotojai viską interpretavo palankiai, o FED turėjo pakartoti savo „gudriuosius” ketinimus, kurių kulminacija buvo pirmininko J. Powello kalba rugpjūčio mėn. vykusiame Jackson Hole konferencijoje”, – pridūrė jie.

Investuotojai taip pat daugiausia dėmesio skyrė euro zonos ekonominiams duomenims, nors manė, kad jų poveikis išlieka palyginti nedidelis.

Susiję straipsniai

Naujienos