Po 47 metų vadovavimo atsistatydino Ray Dalio

Didžiausio pasaulyje rizikos draudimo fondo „Bridgewater Associates” įkūrėjas Ray Dalio atsistatydino iš pareigų, šiandien pranešė milijardierius. Jo atsistatydinimas – tai paskutinis žingsnis, kuriuo jis siekia, kad įmonė visiškai pereitų naujai investuotojų kartai.

„Tai buvo natūrali įvykių eiga; kai tik buvome pasiruošę, ėmėmės veiksmų”, – sakoma 73 metų Dalio pareiškime agentūrai „Bloomberg”. Jis išsaugos savo vietą valdyboje, o jo pareigos bus naujos: įkūrėjas ir CIO mentorius.

Rugsėjo 30 d. jis perdavė visas savo balsavimo teises direktorių valdybai ir pasitraukė iš trijų „Bridgewater” vyriausiųjų investicijų vadovų pareigų. Dabar, kai rado savo įpėdinius, Dalio atsisako bet kokio savo vaidmens bendrovėje.

„Rėjus nebeturi paskutinio žodžio”, – interviu sakė vienas iš vyriausiųjų vykdomųjų direktorių Niras Bar Dea. „Tai didelis pokytis.”

Investuotojas Ray Dalio
Investuotojas Ray Dalio

Pastaruoju metu „Bridgewater” patyrė sunkumų kylant COVID-19 pandemijai. Tačiau bendrovė vėl pradėjo gerai veikti, kaip tik tuo metu, kai ją perėmė naujos rankos, kad didžiausias pasaulyje rizikos draudimo fondas toliau judėtų į priekį. Jo pagrindinė strategija „Pure Alpha” šiais metais pasistūmėjo 34,6 %. Strategija „All Weather”, skirta užtikrinti stabilesnę grąžą, prarado 27,2 %.

Ray Dalio 1975 m. įkūrė „Bridgewater Associates”. Įmonė 2000-aisiais sukaupė dešimtis milijardų dolerių turto, pakeliui pritraukdama daug stambių klientų. Su nauja vadovybe „Bridgewater Associates” ketina dar labiau prisitaikyti prie ateities, agresyviau investuodama į technologijas ir žmones.

„Tai gražiausia, ką galima pamatyti”, – sakė Dalio. „Bridžvoteris” yra mano išplėstinė šeima, o dabar mano šeimai gerai ir be manęs. Tai džiaugsmas. Jie stiprūs.”

Susiję straipsniai

Naujienos