Rusija priartėjo prie Bitcoin ir kriptovaliutų naudojimo tarptautinėje prekyboje

Rusijos finansų ministerija ir jos centrinis bankas susitarė dėl įstatymo projekto, pagal kurį leidžiama atsiskaityti Bitcoin ir kitomis kriptovaliutomis už tarptautinės prekybos atsiskaitymus, praneša Rusijos naujienų agentūra Tass.

Įstatymo projekte „apskritai surašyta, kaip galima įsigyti Bitcoin ar kitokią kriptovaliutą, ką su ja galima daryti ir kaip galima arba negalima vykdyti tarptautinius atsiskaitymus”, sakė finansų viceministras Aleksejus Moisejevas.

Susitarimas priimtas po ankstesnio pranešimo, kuriame A. Moisejevas pareiškė, kad dėl dabartinių aplinkybių, susijusių su sankcijomis, Rusijai neįmanoma vykdyti tarptautinės prekybos nenaudojant bitkoinų ir kriptovaliutų.

Tačiau Rusijos bankas vis dar prieštarauja kriptovaliutų biržų ir atsiskaitymų kriptovaliutomis įteisinimui Rusijoje, teigiama pranešime.

Centrinio banko nuotaikos ir toliau iliustruoja reguliavimo institucijų ir vyriausybės pareigūnų nuomonių skirtumus Rusijoje.

Kaip anksčiau pranešė „Bitcoin Magazine”, pirminį įstatymo projektą, kuriame siūloma skaitmeninio turto sistema, Rusijos vyriausybė pristatė anksčiau šiais metais, kuriame skatinama uždrausti bitkoinų kasybą. Tačiau Finansų ministerija paneigė tai savo įstatymo projektu, kuriame buvo raginama tik griežčiau reguliuoti šią erdvę. Tuomet prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad remia ministerijos įstatymo projektą, nurodydamas Rusijos konkurencinį pranašumą, susijusį su gamtiniais ištekliais.

Nuo to laiko energetikos ministras ir Federalinė mokesčių tarnyba komentavo, kaip bitkoinai gali padėti smulkiajam verslui, arba užsiminė apie tarpžinybinius pokalbius tarptautinės prekybos klausimu.

Rusijos finansų ministerijos finansinio stabilumo rinkos direktorius Ivanas Čebeskovas anksčiau aiškino, kad šiuo klausimu yra daug daugiau „bendraminčių”.

„Be to, žinau, kad Valstybės Dūmoje yra deputatų, kurie aktyviai užsiima šia tema, galbūt tai bus jų iniciatyva”, – aiškino I. Čebeskovas.

Susiję straipsniai

Naujienos