Pradžia Akcijų rinka „PepsiCo” patvirtino, kad sunkvežimiai „Tesla Semi” bus pradėti tiekti gruodį

„PepsiCo” patvirtino, kad sunkvežimiai „Tesla Semi” bus pradėti tiekti gruodį

Tesla Semi sunkvežimis pradėtas gaminti

Penktadienį „PepsiCo Inc” patvirtino, kad gruodžio 1 d. pradės tiekti „Tesla Inc” sunkvežimius „Tesla Semi” ir taps pirmąja įmone, gavusia ilgai atidėliotų elektromobilių užsakymus.

Pareiškime „PepsiCo” teigė, kad sunkvežimiai bus naudojami jos „Frito-Lay” gamykloje Modesto mieste, Kalifornijoje, ir „PepsiCo” gėrimų gamykloje Sakramente. Bendrovė „PepsiCo” siekė sumažinti degalų sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį ir 2017 m. rezervavo 100 šių sunkvežimių.

JAV bendrovės įsipareigojo imtis veiksmų, kad sumažintų savo poveikį aplinkai, o „PepsiCo” siekia iki 2040 m. pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį.

Pasak „PepsiCo” generalinio direktoriaus Ramono Laguartos, transportas sudaro maždaug 10 % „Mountain Dew” gamintojos išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Praėjusiais metais įmonei priklausantis automobilių parkas nuvažiavo 1,2 mlrd. mylių.

Šiąnakt socialinio tinklo „Twitter” paskyroje Elonas Muskas paskelbė apie sunkvežimio „Tesla Semi” gamybos pradžią, sakydamas, kad šių transporto priemonių rida yra 500 mylių (805 km) ir jas „labai smagu vairuoti”.

Tesla Semi sunkvežimis

Iš pradžių E. Muskas teigė, kad sunkvežimiai bus pradėti gaminti iki 2019 m., tačiau dėl dalių trūkumo šis terminas buvo atidėtas keleriems metams.

Kitos bendrovės, įskaitant „United Parcel Service Inc”, „Walmart Canada” ir maisto produktų platintoją „Sysco Corp”, taip pat pateikė išankstinius „Tesla Semi” sunkvežimių užsakymus.

Walmart, UPS ir Sysco neatsakė į prašymus pakomentuoti savo užsakymų būklę ar pristatymo terminus.

Nei E. Muskas, nei „Pepsi” neatskleidė, kiek „Semis” atvyks į fasuotų maisto produktų įmonę gruodžio mėn. Savo interneto svetainėje „PepsiCo” teigė, kad tikisi, jog 15 sunkvežimių bus dislokuoti iki šių metų pabaigos.

Kita vertus, „Tesla” sunkiai sekasi pristatyti tiek elektromobilių, kiek jų pagamina, o tai pakenkė jos akcijų kainai. E. Muskas taip pat bando užbaigti 44 mlrd. dolerių vertės „Twitter Inc” perėmimą, todėl „Tesla” investuotojai nerimauja, kad milijardierius per daug išsiplėtė.

Exit mobile version