Pradžia CBDC SWIFT parengė centrinių bankų skaitmeninės valiutos tinklo projektą

SWIFT parengė centrinių bankų skaitmeninės valiutos tinklo projektą

Skaitmeninės valiutos telefone

Finansinių pranešimų sistema SWIFT, atlikusi 8 mėnesius trukusį eksperimentą su įvairiomis technologijomis ir valiutomis, parengė pasaulinio centrinio banko skaitmeninės valiutos (CBDC) tinklo projektą.

Bandyme, kuriame pastarąjį mėnesį dalyvavo Prancūzijos ir Vokietijos nacionaliniai centriniai bankai, taip pat tokie pasauliniai skolintojai kaip HSBC, Standard Chartered ir UBS, buvo nagrinėjama, kaip CBDC būtų galima naudoti tarptautiniu mastu ir prireikus net konvertuoti į fiktyvius pinigus.

Šiuo metu apie 90 % pasaulio centrinių bankų naudoja, bando arba svarsto skaitmeninės valiutos galimybes. Dauguma jų nenori atsilikti nuo bitkoinų ir kitų kriptovaliutų, tačiau susiduria su technologiniais sunkumais.

SWIFT inovacijų vadovas Nikas Keriganas (Nick Kerigan) sakė, kad jos bandymas, po kurio per ateinančius metus bus atliekami pažangesni bandymai, primena dviračio ratą, kuriame iš viso 14 centrinių ir komercinių bankų yra sujungti stipinais į pagrindinį centrą.

Idėja ta, kad išplėtus sistemą bankams gali prireikti tik vieno pagrindinio pasaulinio ryšio, o ne tūkstančių, jei jie turėtų užmegzti ryšius su kiekvienu partneriu atskirai.

„Manome, kad reikės daug mažiau jungčių, – sakė Keriganas. „Todėl tikėtina, kad turėsite mažiau nutrūkimų (grandinėje) ir pasieksite didesnį efektyvumą.”

Nikas Keriganas

Skaitmeninės valiutos laikomos žingsniu į priekį, nes jas galima veiksmingai programuoti, kad jos atitiktų ir vyriausybių, ir atskirų asmenų konkrečius poreikius, nors jos taip pat kelia susirūpinimą dėl privatumo ir sekimo.

SWIFT bandyme taip pat išbandytos įvairios pagrindinės CBDC technologijos, vadinamos paskirstytosios knygos technologijomis. Įvairių technologijų naudojimas taip pat buvo iškeltas kaip potenciali kliūtis greitam visuotiniam priėmimui.

Taip pat buvo atliktas atskiras bandymas su Citi, kliringo namais Clearstream ir Northern Trust dėl „žetonizuoto” turto – tradicinio turto, pavyzdžiui, akcijų ir obligacijų, paversto skaitmeniniais žetonais, kuriuos vėliau galima išleisti ir jais prekiauti realiuoju laiku.

Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Bahamų salose ir Nigerijoje, skaitmeninės valiutos jau veikia. Kinija yra pažengusi į priekį, realiai išbandydama e. juanį, o centrinių bankų skėtinė grupė – Tarptautinių atsiskaitymų bankas – taip pat vykdo tarptautinius bandymus.

Tačiau pagrindinis SWIFT privalumas yra tas, kad jos esamu tinklu jau galima naudotis daugiau kaip 200 šalių ir kad jis jungia daugiau kaip 11 500 bankų ir fondų.

Kerigan sakė, kad toks žingsnis galėtų įvykti ir naujoje CBDC sistemoje, tačiau abejojo, ar tai sustabdys šalis nuo prisijungimo prie jos.

„Galiausiai dauguma centrinių bankų siekia, kad CBDC būtų skirtas jų jurisdikcijoje esantiems žmonėms, įmonėms ir organizacijoms. Taigi sprendimas, kuris yra greitas ir veiksmingas ir kuris suteikia prieigą kuo didesniam skaičiui kitų šalių, atrodytų patrauklus.” – teigė SWIFT inovacijų vadovas.

Exit mobile version