Technologijų sektorius: pajamos parodys, ar „siaubas rinkoje” išliks ir 2023 metais

Artėjant kitam dideliam technologijų sektoriaus pelno ataskaitų etapui, Volstritas jau ruošiasi daugybei ketvirčio ataskaitų, kuriose atsispindi neigiamas jausmas, kokio šiame sektoriuje nebuvo daugiau nei dešimtmetį.

Dėl nevienareikšmių Federalinės rezervų sistemos pastangų pažaboti infliaciją, nuolatinių įrodymų, kad gali prasidėti recesija, ir vartotojų bei įmonių išlaidų mažinimo šis sektorius kelis mėnesius buvo silpnas. Pavyzdžiui, vien per paskutinę rugsėjo savaitę tokių technologijų sektoriaus žvaigždžių kaip Intel (INTC), Advanced Micro Devices (AMD), Alphabet (GOOG) ir Meta Platforms (META) akcijos nukrito iki 52 savaičių žemumų, o dabar vos pakilo virš šių žemumų.

„Išskyrus kelias pastarąsias dienas, technologijų akcijoms tai buvo siaubingi mėnesiai”, – teigė „Wedbush” analitikai Danas Ivesas ir Johnas Katsingris tyrimo ataskaitoje, kurioje apžvelgiama, ko tikėtis iš šio sektoriaus akcijų per artėjantį pajamų sezoną. „Šiuo metu įžengiame į lemiamą trečiojo ketvirčio pajamų sezoną”.

Iveso ir Katsingriso teigimu, dabar situacija yra šoninė: „Bet kokia teigiama naujiena šioje rinkoje yra neigiama naujiena, o bloga naujiena suvokiama kaip Armagedonas, todėl ji akimirksniu nubraukia akcijų kainas.”

Technologijų sektoriaus akcijų indeksas
NASDAQ-100 Technologijų sektoriaus akcijų indeksas

Ivesas ir Katsingris sakė, kad ne visos naujienos buvo nepalankios technologijų akcijoms ir kad pramonės patikrinimai rodo, jog įmonių programinės įrangos ir kibernetinio saugumo akcijos „laikosi gerai”. Ir neturėtų stebinti, kad tarp šiuo metu mėgstamiausių programinės įrangos bendrovių yra tokios įprastos kaip „Microsoft” (MSFT) ir „Salesforce” (CRM). Analitikai taip pat nurodo „Palo Alto Networks” (PANW), „Fortinet” (FTNT) ir „CyberArk” (CYBR) kaip vienas geriausių kibernetinio saugumo bendrovių.

Kalbėdami apie bendrą mėgstamiausią technologijų bendrovę, Ivesas ir Katsingris teigė, kad „Apple” (AAPL) yra kalno viršūnėje.

Nepriklausomai nuo to, kuri bendrovė dalyvauja, Ivesas ir Katsingris teigė, kad daugelis akių bus nukreiptos į įmonių išlaidų biudžetų būklę ir jų poveikį pardavimų augimui. „Tai didelis klausimas, – sakė analitikai. „Lengva nubraukti diskrecinius projektus ir sugriežtinti IT biudžetus, kai artėja tamsesni audros debesys iki 2023 m.”

Analitikai pridūrė, kad tiek daug negatyvo šiais metais sukūrė situaciją, dėl kurios investuotojams sunku nusiteikti entuziastingai, ir tokios nuotaikos gali tęstis dar keletą mėnesių.

Ivesas ir Katsingris teigė, kad pelno ataskaitos, kurios bus pateiktos per ateinantį mėnesį, „arba atskleis neigiamus pagrindus visoje technologijų srityje ir sukels didžiulį pelno sumažėjimą iki 2023 m.”, arba įrodys, kad pastarojo meto neigiamos nuomonės apie „augančių technologijų žlugimą buvo per ankstyvos ir daugelis technologijų sričių laikosi pakankamai gerai”.

Vienas iš sektorių, kuriam įmonių biudžetų būklė gali turėti didelį poveikį, yra puslaidininkiai, kurių lyderiai, tokie kaip „Advanced Micro Devices” (AMD) ir „Nvidia” (NVDA), pastaruoju metu patyrė nuostolių dėl duomenų centrų klientų susirūpinimo išlaidomis.

Susiję straipsniai

Naujienos