Tūkstančiai žmonių Vokietijoje protestuoja reikalaudami solidarumo dėl pagalbos energetikos srityje

Šiandien šešiuose Vokietijos miestuose susirinkę dešimtys tūkstančių protestuotojų reikalavo teisingiau paskirstyti vyriausybės lėšas, skirtas spręsti kylančių energijos kainų ir pragyvenimo išlaidų problemas, ir greičiau atsisakyti iškastinio kuro.

Berlyne, Diuseldorfe, Hanoveryje, Štutgarte, Drezdene ir Frankfurte prie Maino protestuotojai žygiavo laikydami plakatus su šūkiais: nuo infliacijos mažinimo iki branduolinės energijos išjungimo ir didesnių energijos kainų subsidijų neturtingiesiems.

Vieno iš organizatorių „Greenpeace” duomenimis, akcijoje dalyvavo apie 24 000 žmonių. Policija pranešė, kad Berlyne susirinko apie 1 800 protestuotojų.

„Norime parodyti, kad mums skubiai reikia socialiai subalansuotų finansinių lengvatų piliečiams. Vyriausybė daro daug, bet lėšas skirsto su laistytuvu. Mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms reikia didesnės paramos nei turtuoliams”, – sakė Andrea Kocsis, vienos iš protestus organizuojančių profsąjungų ver.di pirmininko pavaduotoja.

Vokietijos parlamentas penktadienį patvirtino vyriausybės 200 mlrd. eurų (195 mlrd. JAV dolerių) gelbėjimo priemonių paketą, kuriuo siekiama apsaugoti bendroves ir namų ūkius nuo sparčiai kylančių energijos kainų poveikio.

Į paketą įtraukta vienkartinė išmoka, skirta padengti vieną mėnesio sąskaitą už dujas namų ūkiams ir mažosioms bei vidutinėms įmonėms, ir mechanizmas, kuriuo nuo kovo mėnesio bus ribojamos kainos.

Rugsėjo infliacija Vokietijoje pasiekė aukščiausią lygį per daugiau kaip ketvirtį amžiaus ir sudarė 10,9 %, nes padidėjo energijos kainos.

„Manyčiau, kad būtų geriau, jei skirstytume teisingiau. Yra milijonierių, kurie sako, kad nori mokėti daugiau mokesčių. Nematau, kad šiuo klausimu kas nors vyktų”, – sakė Berlyne protestuojantis Ulrichas Franzas.

Susiję straipsniai

Naujienos